تعداد تماشاگران فیلم فرهادی در فرانسه از مرز ۹۰۰ هزار نفر گذشت

0
162

نمایش جدیدترین ساخته‌ی فرهادی که یک ماه است در فرانسه آغاز شده است همچنان در ۳۲۰ سینما ادامه دارد.

کمپانی «ممنتو فیلم» که پخش و تهیه‌ی فیلم اصغر فرهادی را برعهده دارد، آمار مخاطبان فرانسوی فیلم را بیش از نهصد و پنج هزار نفر در فرانسه اعلام کرد.

این فیلم در کشورهای بلژیک و سوئیس نیز در حال اکران است.

فیلم «گذشته» پس از حضور در جشنواره‌ی فیلم «کن» در بخش ویژه‌ی جشنواره‌ی «سیدنی» به نمایش درآمد و پس از آن در جشنواره‌ی «مونیخ» حضور دارد و در چهارمین حضور بین‌المللی پس از «مونیخ» در جشنواره‌ی «دوربان» آفریقای جنوبی به نمایش درخواهد آمد.

بنا بر این گزارش،«گذشته» که در سینماهای ایران اکران شده است در کمتر از ۱۰ روز بیش از ۴۵۵ میلیون تومان تا شامگاه گذشته ۷ تیر ماه فروخته است.

GOAFTEMY02

در خلاصه داستان «گذشته» آمده است: «احمد (علی مصفا) ۴ سال پس از جدایی از همسر فرانسوی‌اش به در خواست او راهی پاریس می‌شود تا مراحل اداری طلاقشان را طی کرده و ثبت کنند. او در مدت اقامت کوتاهش متوجه آشفتگی «لوسی» دختر همسر سابقش می‌شود. تلاش او برای کمک به «لوسی» پرده از رازی در گذشته بر می‌دارد.»

به گزارش ایسنا، علاوه‌بر «برنیس بژو» (بازیگر نامزد اسکار و گلدن‌گلوب و برنده‌ سزار و برگزیده کن) و همچنین «طاهر رحیم» (برنده جایزه سزار)، بازیگران دیگری چون «علی مصفا»، «پائولین بورلت»، بازیگر بلژیکی فیلم معروف «زندگی صورتی»، «الیس آگویس»، «ژان جستین» ،«سابرینا وازانی» و«بابک کریمی» در این فیلم، مقابل دوربین محمود کلاری رفته‌اند.