تصمیم جدید ترکیه درباره مسافران ایرانی

0
159

ترکیه مسافران ایرانی را برای پیشگیری از شیوع کرونا کنترل پزشکی می‌کند.

«فخرالدین کوجا» وزیر بهداشت ترکیه گفت: تمامی مسافرانی که از ایران وارد خاک ترکیه شوند، به صورت دقیق تحت کنترل پزشکی قرار می‌گیرند.

وی این مطلب را پس از جلسه شورای عالی سلامتی ترکیه در آنکارا عنوان کرد.

کوجا با تأکید بر اینکه تمامی مسافرانی که از ایران وارد ترکیه می شوند به طور دقیق کنترل می شوند، گفت: به افرادی که دارای علایم بیماری باشند اجازه ورود به ترکیه داده نمی شود.

کوجا با اشاره به اینکه به مدت یک ساعت با وزیر بهداشت و درمان جمهوری اسلامی مکالمه تلفنی انجام داده است، افزود: ترکیه با تمامی امکانات خود آماده همکاری با جمهوری اسلامی در زمینه مبارزه با این ویروس است.

وزیر بهداشت ترکیه گفت: به وزیر بهداشت جمهوری اسلامی اعلام کرده ام که امکان ارسال تمامی ملزومات و امکانات پزشکی از جمله کیت های جدید تشخیص بیماری از ترکیه وجود دارد.

وی با اشاره به تشکیل هیأت علمی ۲۶ نفره در زمینه ویروس کرونا در ترکیه، گفت: به وزیر بهداری جمهوری اسلامی نیز اعلام کردم که ترکیه در این زمینه امکان همیاری و کمک به ایران را دارد.

وزیر بهداشت ترکیه گفت: ترکیه از مسافرانی که از ایران وارد ترکیه می شوند برگه سلامتی درخواست خواهد کرد و طرف ایرانی نیز این مساله را مورد تأیید قرار داده و از یکشنبه شب این رویه اعمال خواهد شد.

ایرنا گزارش داد؛ از سوی دیگر، استاندار وان نیز روز گذشته در پی اعلام فوت دو بیمار مبتلا به کرونا در ایران، اعلام کرد که مسافران ایرانی در مبادی ورودی این استان به طور دقیق تحت کنترل قرار خواهند گرفت.