تصاویر پرداخت جزیه مسیحیان به اسلامگرایان داعش

0
113

سرکرده اسلاگرایان داعش برای اینکه اسلاگرایان داعش به مسیحیان آسیب نرسانند، توافقنامه‌ای با مسیحیان امضا کرده است.

 سرکرده اسلاگرایان داعش مسیحیان ساکن در شهر القریتین در استان حمص در غرب سوریه را ملزم به پرداخت جزیه (مالیات) کرده است. گروه موسوم به دیده‌بان حقوق بشر سوریه اعلام کرد «ابوبکر بغدادی» برای اینکه اسلاگرایان داعش به مسیحیان آسیب نرسانند، توافقنامه‌ای با مسیحیان امضا کرده است.

بنا بر این گزارش، اسلاگرایان داعش در پی این توافقنامه ۱۵ مسیحی ربوده شده را آزاد کرد. طبق این توافقنامه، مسیحیان باید در طول سال دو مرتبه جزیه پرداخت کنند؛ میزان جزیه به ازای هر نفر برای مسیحیان ثروتمند معادل یک مثقال طلا و برای افراد با درآمد متوسط، نصف آن است.

بر اساس این توافقنامه، ساخت کلیسا یا صومعه برای راهبان در شهر و اطراف آن ممنوع اعلام شده است.

همچنین اجرای هر گونه مراسم دینی، خرید و فروش خوک و نوشیدنی‌های الکلی برای مسیحیان ممنوع است. در ۴۸ ساعت گذشته سران مسیحیان در شهر القریتین مجبور به پرداخت مبالغ هنگفتی به اسلاگرایان داعش شده‌اند.

مسیحیان موظفند پوشش خود را طبق ضوابط اسلاگرایان داعش رعایت کنند و حق داشتن سلاح را نیز ندارند. در این گزارش آمده است مسیحیان در صورتی که این پول را نپردازند باید شهر را ترک کنند. اسلاگرایان داعش ششم اوت سال گذشته شهر القریتین را تصرف کرد.

به گزارش فرارو به نقل از پایگاه “داعش”،عناصر اسلاگرایان داعش که جنایات شنیعی علیه اقلیت‌های مذهبی مختلف مرتکب شده‌اند، در دو هفته بعد از تصرف القریتین، کلیسای مارالیان را در حومه حمص شرقی به طور کامل منهدم کردند.