تصاویر مادر و همسر جیسون رضائیان در دادگاه

0
548

چهارمین جلسه رسیدگی به اتهامات جیسون رضاییان صبح امروز (دوشنبه) – ۱۹ مردادماه – در شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب برگزار شد.

جلسات اول، دوم و سوم رسیدگی به این پرونده در روزهای پنجم و هجدهم خرداد ماه و ۲۲ تیرماه در شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب به صورت غیرعلنی برگزار شد.

این جلسه حدود ساعت ۱۱ صبح روز دوشنبه آغاز شد و حدود ساعت ۱۲:۳۰ به پایان رسید.

احسن وکیل مدافع جیسون رضاییان پس از خروج از دادگاه به خبرنگاران گفت که جلسه امروز(دوشنبه)، آخرین جلسه دادگاه بوده است.

لیلا احسن وکیل رضائیان، با بیان این مطلب اظهار کرد: در جلسه امروز (دوشنبه) دادگاه بنده از موکلم دفاع شفاهی کردم و پس از صحبت های نماینده دادستان برای اینکه فرصت دفاع بنده وجود نداشت، لایحه جدیدی را نوشتم و تقدیم دادگاه کردم.

وی با اعلام اینکه امروز آخرین دفاع از موکلم اخذ شد، گفت: به طور قطع ظرف یک هفته دیگر یعنی از امروز(دوشنبه) که دادگاه به اتمام رسیده تا هفت روز دیگر رای پرونده آقای رضاییان صادر خواهد شد.

بر اساس این گزارش، جیسون رضائیان تیرماه سال ۹۳ به همراه همسرش و دو نفر دیگر دستگیر شد که پس از گذشت حدود یک ماه، یک نفر از این افراد آزاد شد. دادستانی تهران ۲۴ دی ماه سال ۹۳ از صدور کیفرخواست این پرونده و ارسال آن به دادگاه انقلاب خبر داد.
مادر جیسون رضاییان پس از پایان جلسه دادگاه در جمع خبرنگاران اظهار امیدواری کرد که با تحولاتی که اخیرا اتفاق افتاده، پسرش آزاد و رفع اتهام شود.

وی ادامه داد: جیسون خبرنگار و کارش خبری بوده و منابع خبری اش هم مثل منابع شما بوده است.

مادر خبرنگار واشنگتن پست با بیان اینکه نتیجه دادگاه مشخص نیست گفت: من و همسر پسرم در جلسه نبودیم و بیرون دادگاه حضور داشتیم. پسرم را ندیدم، البته وکیل پسرم دفاعیات لازم را انجام داده است.

مادر جیسون رضاییان گفت که هفته پیش با پسرش ملاقات کرده است.

به گزارش فرارو؛ وی معتقد است که دلیلی بر جاسوسی پسرش وجود ندارد و افزود: اگر دلیلی بر این موضوع هست قوه قضاییه شواهد و ادله خود را بیان کند.