تصاویر بهترین خودروهای پلیس جهان

0
467

نیروهای پلیس در سرتاسر جهان از خودروهای متنوعی برای انجام مأموریت‌های خود استفاده می‌کنند. متأسفانه این خودروها عموماً کلافه کننده هستند. برای دسته‌بندی خودروها ما نگاهی انداخته‌ایم به برخی از سریع‌ترین، جذاب‌ترین و جالب‌ترین خودروهای پلیس دنیا و همچنین نیم‌نگاهی نیز به بدترین‌ها داشته‌ایم.

در بریتانیا پلیس از همه نوع خودرویی استفاده می‌کنند اما اکثر این خودروها کند و آرام هستند. از روزهایی که آستین مترو و واکسهال کاوالیرز به عنوان خودروی پلیس بودند گذشته‌ایم و البته جای آن‌ها را هاچبک‌ها و سدان های مدرن کند دیگری گرفته‌اند. تعداد معدودی از نیروهای پلیس این شانس را دارند که از خودروهای جذاب لذت ببرند.

البته اکثر این خودروهای جذاب و خاص برای تبلیغات مورد استفاده قرار می‌گیرند. واضح است که همه‌ی افسران پلیس فرصت تعقیب خلاف‌کاران با این خودروها را پیدا نمی‌کنند. فورد فوکوس و واکسهال آسترا همچنان ستون فقران ناوگان خودرویی پلیس در بریتانیا را تشکیل می‌دهند. ما همچنین نگاهی به شرم‌آورترین خودروهای پلیس دنیا نیز انداخته‌ایم.

این خودروهای مضحک در برابر سوپرکارها مغلوب می‌شوند بنابراین اگر دیدن خودروهای جذاب پلیس شما را به فکر تغییر شغل انداخته باید بگوییم بهتر است نگاهی به این لیست بیندازید.

  • بهترین خودروهای پلیس دنیا

آریل اتم PL

پیشرانه: ۲ لیتری VTEC هوندا، ۳۵۰ اسب بخار
شتاب صفر تا ۱۰۰ کیلومتر در ساعت: ۲٫۵ ثانیه
حداکثر سرعت: ۲۵۰ کیلومتر در ساعت

ariel-atom-pl
این خودرو بر پایه‌ی مدل اتم ۳٫۵R بنا شده و قدرت آن از ۲۴۰ به ۳۵۰ اسب بخار افزایش یافته است. شتاب اولیه‌ی آن به‌طور باورنکردنی‌ای ۲٫۵ ثانیه اعلام شده است. هرچند که رنگ‌آمیزی زرد و آبی پلیس به خوبی روی خودرو نشسته اما احتمال اینکه در ناوگان خودرویی پلیس بکار گرفته شود کم است.

کاپارو T1

پیشرانه: ۶ سیلندر ۳٫۵ لیتری، ۳۴۵ اسب بخار
شتاب صفر تا ۱۰۰ کیلومتر در ساعت: ۲٫۵ ثانیه
حداکثر سرعت: ۳۳۰ کیلومتر در ساعت

caparo-t1
کاپارو T1 کمتر یک خودروی پلیس و بیشتر یک خودروی تعقیب کننده با سرعت بالاست. پیشرانه‌ی قرار گرفته در وسط، طراحی دیفرانسیل عقب و دو نفره بودن توسط رنگ‌آمیزی پلیس تکمیل شده‌اند. این خودرو که توسط مهندسان برنامه‌ریز مک لارن F1 طراحی شده شانس زیادی را برای خلاف‌کاران قائل نمی‌شود.

فورد F-150

پیشرانه: ۸ سیلندر ۵ لیتری، ۳۸۵ اسب بخار
شتاب صفر تا ۱۰۰ کیلومتر در ساعت: ۶٫۶ ثانیه
حداکثر سرعت: اعلام نشده

ford-f-150
خودروهای معدودی وجود دارند که به اندازه‌ی F-150 مرعوب‌کننده عمل کنند؛ اما در آمریکا این خودرو نوعی از سبک زندگی محسوب می‌شود و برای چندین سال عنوان پرفروش‌ترین خودروی این کشور را در اختیار دارد؛ بنابراین درست همانند نیروهای پلیس بریتانیا که از فورد فوکوس پرفروش استفاده می‌کنند، نیروهای پلیس آمریکا نیز باید این پیکاپ را به خدمت بگیرند. دو نوع پیشرانه‌ی ۸ سیلندر ۵ لیتری و ۳٫۵ لیتری اکوبوست با دو نوع کابین SuperCrew و SuperCab در دسترس است و به تجهیزاتی که از یک خودروی پلیس انتظار دارید مجهز شده است.

مرسدس بنز GLE کوپه

پیشرانه: ۸ سیلندر ۵٫۵ لیتری، ۵۷۷ اسب بخار
شتاب صفر تا ۱۰۰ کیلومتر در ساعت: ۴٫۲ ثانیه
حداکثر سرعت: ۲۵۰ کیلومتر در ساعت

mercedes-gle-coupe
استرالیایی‌ها پیشرانه‌های ۸ سیلندر را دوست دارند و این مرسدس بنز GLE کوپه در واقع با یک تیر دو نشان را زده است. شاید فرم بدنه‌ی خودرو برای حمل زندانی‌ها کاربردی نباشد اما ارتفاع سواری افزایش یافته برای استفاده در راه‌های ناهموار مناسب است. این خودرو بخشی از کمپین افزایش ایمنی جاده‌ها در ویکتوریا هم هست.

پورشه ۹۱۱

پیشرانه: ۶ سیلندر ۳٫۸ لیتری تخت، ۳۷۰ اسب بخار
شتاب صفر تا ۱۰۰ کیلومتر در ساعت: ۴٫۵ ثانیه
حداکثر سرعت: ۳۰۰ کیلومتر در ساعت

porsche-911
پورشه امسال پنجاهمین سالگرد تولید ۹۱۱ را جشن گرفته و احتمالاً پلیس برلین نیز علاقه داشته تا با این ۹۱۱ مدل ۲۰۰۵ به جشن پورشه ملحق شود. خودروی مورد بحث توسط تک آرت تیون شده است.

مرسدس بنز CLS برابوس راکت

پیشرانه: ۱۲ سیلندر ۶٫۳ لیتری، ۷۲۰ اسب بخار
شتاب صفر تا ۱۰۰ کیلومتر در ساعت: ۳٫۲ ثانیه
حداکثر سرعت: ۳۶۵ کیلومتر در ساعت

با حداکثر سرعت ۳۶۵ کیلومتر در ساعت و قدرت ۷۲۰ اسب بخاری دیدن اینکه نام خودرو از کجا آمده اصلاً سخت نیست. برابوس همه‌ی تجهیزات مورد نیاز برای افزایش قدرت را در نظر گرفته است. برخلاف برخی خودروهای هیجان‌انگیز دیگر این خودرو همچنین دارای دو صندلی در عقب برای خلاف‌کاران است.

لوتوس اوورا

پیشرانه: ۶ سیلندر ۳٫۵ لیتری، ۳۴۵ اسب بخار
شتاب صفر تا ۱۰۰ کیلومتر در ساعت: ۴٫۴ ثانیه
حداکثر سرعت: ۲۸۶ کیلومتر در ساعت

lotus-evora-police
این خودرو که توسط پلیس ملی ایتالیا مورد استفاده قرار می‌گیرد نسخه‌های کاملاً پلیسی از اوورا را نشان می‌دهد. اخیراً یک دستگاه از این خودرو نیز به پلیس نورفولک تحویل داده شده است؛ اما این خودرو بیش از آنکه مورد استفاده‌ی پلیس قرار بگیرد برای مردم عادی سرگرم‌کننده است.

آلفارومئو جیولیا QV

پیشرانه: ۶ سیلندر ۲٫۹ لیتری، ۵۰۳ اسب بخار
شتاب صفر تا ۱۰۰ کیلومتر در ساعت: ۳٫۹ ثانیه
حداکثر سرعت: ۳۰۶ کیلومتر در ساعت

alfa-romeo-giulia-qv-police-4
پلیس ایتالیا با خودروهای خاص آلفا غریبه نبوده و در گذشته نیز مدل ۱۵۹ در این ناوگان بکار گرفته شده است؛ اما جیولیا QV جدید قدرتمندترین آلفای پلیس بوده و از دل پیشرانه‌ی ۶ سیلندر توئین توربوی آن ۵۰۳ اسب بخار قدرت بیرون می‌آید. از این خودرو برای پاسخ‌های سریع، انتقال ارگان‌های حیاتی بدن و اسکورت مقامات استفاده می‌شود.

اسپایکر C8

پیشرانه: ۸ سیلندر ۴٫۲ لیتری، ۴۰۰ اسب بخار
شتاب صفر تا ۱۰۰ کیلومتر در ساعت: ۴٫۵ ثانیه
حداکثر سرعت: ۳۰۱ کیلومتر در ساعت

spyker-c8-police
این سوپرکار هلندی به رنگ قرمز و آبی پلیس شهر درآمده است. پیشرانه‌ی ۸ سیلندر متعلق به آئودی آن نیز با غرش‌های خود اخطاری جدی را به خلاف‌کاران می‌دهد.

لامبورگینی هوراکان LP 610-4

پیشرانه: ۱۰ سیلندر ۵٫۲ لیتری، ۶۰۲ اسب بخار
شتاب صفر تا ۱۰۰ کیلومتر در ساعت: ۳٫۲ ثانیه
حداکثر سرعت: ۳۲۵ کیلومتر در ساعت

italian-police-lamborghini-huracan-revealed_3
پلیس ایتالیا برای دریافت این هوراکان کاملاً پلیسی مدت زمان زیادی را منتظر نمانده است. چراغ‌های آبی گردان نیز زیبایی چشم‌گیری به این خودرو بخشیده‌اند.

استون مارتین One-77

پیشرانه: ۱۲ سیلندر ۷٫۳ لیتری، ۷۵۰ اسب بخار
شتاب صفر تا ۱۰۰ کیلومتر در ساعت: ۳٫۷ ثانیه
حداکثر سرعت: ۳۵۴ کیلومتر در ساعت

aston-martin-one-77
این یک خودروی بسیار خاص از استون است. همان‌طوری که از نام خودرو مشخص است تنها ۷۷ دستگاه از این مدل ساخته شده است. در One-77 از بهترین مواد استفاده شده و البته خودروی کندی نیست. پیشرانه‌ی ۱۲ سیلندر این خودرو قدرت ۷۵۰ اسب بخاری دارد.

بنتلی کانتیننتال GT

پیشرانه: ۱۲ سیلندر ۶ لیتری، ۵۶۷ اسب بخار
شتاب صفر تا ۱۰۰ کیلومتر در ساعت: ۴٫۳ ثانیه
حداکثر سرعت: ۳۱۷ کیلومتر در ساعت

bentley-continental-gt-police
دیگر خودروی انگلیسی یعنی کانتیننتال GT انتخابی مناسب برای کیفیت و آسایش است. این خودروی دست‌ساز پاسخگوی تمامی نیازهای مشتریان بده و پیشرانه‌ی قوی آن نیز در هر شرایطی انتظارات را برآورده می‌کند.

فراری FF

پیشرانه: ۱۲ سیلندر ۶٫۲ لیتری، ۶۵۱ اسب بخار
شتاب صفر تا ۱۰۰ کیلومتر در ساعت: ۳٫۷ ثانیه
حداکثر سرعت: ۳۳۵ کیلومتر در ساعت

dxb_police_ferrari-ff
به گارش پدال؛ کاربردی بودن و فراری دو واژه‌ای هستند که به ندرت کنار همدیگر می‌آیند؛ اما فراری FF یک استثناست زیرا فضای کافی برای ۴ نفر را دارد. به لطف پیشرانه‌ی ۶۵۱ اسب بخاری این خودرو گزینه‌ای عالی برای انتقال سریع مجرمان به پایگاه پلیس به شمار می‌رود.