تصاویری که چینی‌ها درباره کرونا سانسور و حذف کردند

0
201

موسسه ویروس‌شناسی ووهان چین عکس‌هایی از کار پژوهشگران خود را با خفاش از وب‌سایت خود حذف کرده است.

 موسسه ویروس‌شناسی ووهان اخیرا عکس‌هایی را که پیش‌تر از کار محققان خود روی خفاش‌ها روی وبسایت خود قرار داده بود، حذف کرده است.

در این تصاویر پژوهشگران بدون رعایت اصول بهداشتی و پوشیدن لباس‌های محافظ در حال تحقیق روی خفاش هستند. در عکس دیگر محققان در غاری در جست‌وجوی خفاش‌  هستند و در تصویر دیگر در حال جمع‌آوری خفاش در طبیعت.

اقدام موسسه ویروس‌شناسی ووهان پس از  آن صورت می‌گیرد که طی روزهای گذشته دولت ایالات متحده آمریکا با متهم کردن چین به پخش ویروس کرونا، از تحقیق روی این موضوع خبر داده است.

اخیرا ترامپ در اظهاراتی مدعی شد ویروس کرونا از آزمایشگاهی در شهر ووهان به بیرون درز کرده و او شواهد این مساله را دارد اما نمی‌تواند اعلام کند.

پیش‌تر در برخی رسانه‌های غربی ادعاهایی درباره درز ویروس کرونا از موسسه ویروس‌شناسی ووهان منتشر شده بود. دولت چین این ادعاها را رد کرده است.

پیش‌تر نیز موسسه ویروس‌شناسی ووهان پس از بازتاب گسترده تصویر یخچال  غیراستاندارد و کهنه این موسسه در رسانه‌های جهان، اقدام به حذف تصویر یخچال از وبسایت خود کرده بود.

این دومین بار است که موسسه ویروس‌شناسی ووهان که متهم به درز ویروس کرونا شده، اقدام به حذف و سانسور تصاویری از وب سایت خود می‌کند.

در عکس‌های تازه حذف شده محققان بدون داشتن لباس‌های محافظ و رعایت پروتکل‌های معمول کار روی ویروس‌های خطرناک در آزمایشگاه، در حال کار و تحقیق و یا جمع‌آوری خفاش هستند.

عصرایران به نقل از وبسایت نشریه “سان” بریتانیا نوشت: طبق اطلاعات قریب به یقین منشا ویروس کرونا جدید، خفاش‌های منطقه‌ای در چین است.

عکس کار کردن محققان موسسه ویروس‌شناسی ووهان روی خفاش‌ها بدون لباس‌های محافظ
عکس جمع‌آوری و بسته‌بندی خفاش‌ها
عکس جست‌وجوی خفاش‌ها در غار
عکسی که پیش‌تر موسسه ویروس‌شناسی ووهان به خاطر بازتاب گسترده جهانی از سایت خود حذف کرده بود
این یخچال کهنه محل نگهداری ویروس‌های خطرناک در این آزمایشگاه بوده است