تزریق آمپول مشکوک به یک زندانی سیاسی محکوم به اعدام جان این زندانی را در معرض خطر قرار داده است

0
161

بنابه گزارشات رسیده وضعیت زندانی سیاسی جیهند ریگی پس از تزریق آمپولی مشکوک در بهداری زندان وخیم شده است و جان او در معرض خطر جدی قرار دارد.

وضعیت جسمی زندانی سیاسی جیهند ریگی ۲۵ ساله سه شنبه شب ۱۲ شهریور ماه بد می شود همبندیانش او را به بهداری زندان منتقل می کنند. اما در بهداری زندان به وی آمپولی تزریق می کنند که منجر به کج شدن فک وی شده و وضعیت جسمی وی را وخیم تر می کند بطوری که به سختی قادربه خوردن غذا و نوشیدن آب است.

علیرغم اینکه بعد از تزریق آمپول در بهداری زندان وضعیت وی به شدت وخیم می شود ، مسولین بهداری او را به سلول خود بازمی گردانند و از آن روز تا به حال با وجودیکه وضعیت وی حادتر شده و وی در معرض خطر جدی قرار دارد او را به حال خود رها کرده اند واز درمان وی خوداری می کنند.

به گزارش خبرنامه ملی ایرانیان از فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران؛ زندانی سیاسی جیهند ریگی در سال ۱۳۸۹ دستگیر شد و چند ماه در سلولهای انفرادی تحت شکنجه های وحشیانه جسمی و روحی قرار گرفت. سپس بازجویان وزارت اطلاعات تحت شکنجه های وحشیانه او را وادار به اعتراف علیه خود نمودند و با پرونده سازی و درخواست حکم اعدام برای وی ، پرونده او را به شعبه ۱ دادگاه انقلاب زاهدان توسط فردی به نام مه گلی که ضدیت هیستریک با هموطنان بلوچ و اهل سنت دارد ارجاع دادند . زندانی سیاسی جیهند ریگی توسط مه گلی به اعدام محکوم شد .

مه گلی قاضی وزارت اطلاعات تا به حال برای ده ها هموطن بلوچ حکم اعدام صادر کرده است که حکم ضد بشری اعدام تعدادی از آنها به اجرا گذاشته شده است .

فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران، تزریق آمپول های مشکوک به زندانیان بیمار که به جای درمان آنها وضعیت جسمی زندانی را حاد می کند و جان زندانی را در معرض خطر جدی قرار می دهد را محکوم می کند و از کمیسر عالی حقوق بشر و سایر مراجع بین المللی خواستار ارجاع پرونده جنایت علیه بشریت آخوند علی خامنه ای و سایر آخوندهای همدست وی به مراجع قضایی بین المللی است.

فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران

۱۶ شهریور ۱۳۹۲ برابر با ۷ سپتامبر ۲۰۱۳

مقاله قبلیاوباما ویدیوهای حمله شیمایی رژیم اسد به دمشق را به کنگره آمریکا تقدیم کرد
مقاله بعدیاحضار ، بازجویی و تهدید همسر کشیش زندانی توسط بازجویان وزارت اطلاعات
پوریا نژادویسی
فارغ التحصیل مقطع کارشناسی ارشد برنامه برنامه سازی تلویزیون از دانشکده صدا و سیما. کارمند سابق معاونت سیاسی سازمان صدا و سیما ( اداره کلّ اخبار و اطلاعات ) تهیه کننده و کارگردان برنامه‌هایی‌ چون : دختران فراری پارک ملت- مجموعه عاشوراییان- ماجرای ورود گوشت‌های آلوده به کشور- هویت- رنگ و نقش- سیمای خانواده؛ قسمت خانواده و جوان- سازنده اولین فیلم آموزشی در خصوص نحوه چگونگی‌ رأی گیری برای ستاد انتخابات وزارت کشور- فیلم مستند دیدار سفیر کشور ژاپن در ایران از شهر همدان- مجری و خبرنگار مراکز ؛ تهران ؛ کیش ؛ همدان ؛ فارس- مسول پوشش خبری زلزله بم در سال۱۳۸۲- سر تیم خبری جلسات هیات دولت- سر تیم خبری جلسات بیت رهبری- سر تیم خبری سفرهای هیات دولت- عضو تیم خبری سفرهای رهبری- یکی‌ از عکاسان پروژه محرمانه قرار گاه سازندگی خاتم الانبیا در سایت ( قرب نوح )- همکار در برنامه‌های مختلف با عناوین دیگر چون : مشاور ؛ یکی‌ از کارگردانان هنری ؛مشاور مجری طرح ؛ نماینده حراست ؛ ناظر کیفی و پخش و ... **- عضو شورای عالی‌ تحقیق و مبارزه با مواد مخدر در وزارت کشور - عضو هسته مرکزی گزینش کلّ کشور - دبیر کنگره وزرای شهید هیات دولت در ریاست جمهوری - نماینده بنیاد شهید در ستاد کلّ نیروهای مسلح ( سماجا ) ديگر مسئوليت های پوريا نژاد ويسی از اين قرار است: - همکاری با نشريه گل آقا - همکاری کوتاه مدت با روزنامه کيهان در سال ۱۳۷۸ - تهيه کننده ی برنامه پرسش و پاسخ با دختران فراری پارک ملت، که از بخش خبری شبکه دوم تلويزيون جمهوری اسلامی پخش شد - سازنده ی اولين فيلم آموزشی انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا - دبير کنگره ی وزراء شهيد هيئت دولت - عضويت در گروه تحقيق مبارزه با مواد مخدر استاندری همدان - نماينده ی فرماندار همدان در اولين دوره ی انتخابات شورای اسلامی شهر و روستا در سال ۱۳۷۷ - سازنده ی فيلم مستند آشورا برای معاونت سياسی استانداری همدان - تهيه کننده و مجری برنامه ی خبری با عنوان "دانشجويان انقلاب چرا؟" برای بنياد حفظ آثار ارزشهای دفاع مقدس - مجری صدا و سيمای استان همدان، تهران و کيش در سال های ۱۳۸۱ تا ۱۳۸۲ - مسئول پيگيری جلسه ی سخنرانی حسين لقمانيان در همدان - يکی از همکاران مطبوعاتی در رابطه با سفر خامنه ای به همدان - مدير بازرگانی روزنامه ی اعتماد در همدان و ...