ترور مدیر تلویزیون جم و پیدایش دوشبکه تلویزیونی تازه در لندن؛ فرامرز دادرس،کارشناس اطلاعاتی

2
541

هم زمان با ترور سعید کریمیان مدیر و مالک شبکه جم تی وی، قرار است دو شبکه تازه فارسی زبان در لندن گشایش یابند. ایران اینترنشنال نام شبکه ای است که از چند ماهواره معروف بطور هم زمان پخش خواهد شد. گفته می شود برای راه اندازی این شبکه فارسی زبان که پیش از آغاز کار به سی ان ان فارسی شهرت یافته است پنجاه میلیون دلار بودجه درنظر گرفته شده است.

iran_inter
در این شبکه شماری از ایرانیان سرشناس که پیشینه خدمت در شبکه های صدای آمریکا، بی بی سی، من و تو و… دارند مشغول بکار می باشند. از این شبکه به عنوان رقیبی تازه برای بی بی سی، من و تو و صدای آمریکا نام برده می شود. همه کارکنان این شبکه جدید از اصلاح طلبان حکومت اسلامی می باشند.

روشن نیست چرا در تبلیغات غیر مستقیم این شبکه، از شبکه جم که مدیرش دو هفته پیش در شهر استانبول ترور شد به عنوان رقیب نامی برده نشده است. گویا تبلیغاتچی های ایران اینترنشنال پس از کشته شدن سعید کریمیان، دیگر جم تی وی را رقیب خود بشمار نمی آورند !

بیان، نام شبکه فارسی زبان دیگری می باشد که قرار است تا دوهفته دیگر از لندن پخش شود. بیان نام کتاب مقدس بابی ها است و یک رسانه امارات متحده عربی نیز نام؛ ال بیان! دارد.

JXu5yuPw

چند روز پیش نیز بخش فارسی صدای اسرائیل تعطیل شد. بسته شدن بخش فارسی صدای اسرائیل باعث شد تا شماری از رادیو تلویزیون های فارسی زبان که از کالیفرنیا بسوی ایران پخش می شدند با کمبود بودجه روبرو شوند. رادیو اسرائیل برای رله کردن برنامه های خود ماهانه مبالغی میان ششصد تا هزار و پانصد دلار به برخی از رادیو تلویزیون های لوس آنجلسی می پرداخت.

دو شبکه جم تی وی و من تو از پربیننده ترین شبکه های فارسی زبان می باشند که توانسته اند بی بی سی و صدای آمریکا را پشت سر بگذارند. چند ماه پیش بخش فارسی شبکه تلویزیونی یورو نیوز بسته شد.

ترور سعید کریمیان مدیر و مالک جم تی وی می تواند به بسته شدن شبکه جم تی وی بیانجامد و راه را برای شبکه های جدید لندنی هموار نماید.
پانزدهم می ۲۰۱۷

2 دیدگاه‌ها

  1. بادرود خدمت تیمسار عزیز تازه سر کوه یخ از اب امده بیرون تا زه اول کار و فروپاشی حکومت دین فروشان ورمالان وارازل واوباش شروع شده هست شب ابستن است تا چه زاید بهار

    • اول انیکه جم تی وی هر گز نقش‌اگاه‌کننده‌سیاسی نداشت‌یک شبکه ای بود که‌حال‌اگاهانه‌و یا غیر اگاهانه‌نقش سوپاپ‌اطمینان‌رژیم‌را اجرا‌میکرد‌ جز مشتی‌اهنگها‌و فیلم ها و سریال‌ها چیز دیگری‌نبود یعنی‌همان‌چیری را که‌خود رژیم ایران‌میخواست .دوم‌جم تی نه میتوانست‌رقیب شبکه تقریبا سیاسی منو‌تو‌میشد و‌نه حریفی برای دیگران.سوم.بسته شدن رادیو اسرایئل بزدوی‌ملت ایران‌متوجه خواهند شد رادیویی که ۶۵ سال‌پیش تاسیس شده و مشکلات‌مالی‌نداشته‌بر چه اساسی بسته شده‌من قبلا نوشتم‌‌ارتباط رادیو اسرایئل و بستن شدن‌ان‌در ارتباط با درگیری جنگی‌میتواند باشد که از طریق‌ترکیه با همکاری اسرایئل زده میشود و‌تا مین کننده مالی عربستان خواهد بود. ضمنا‌‌کریمیان ترور‌ناموسی شده‌نه‌سیاسی‌چون کار خلافی در جهت رژیم نکرده قبلا نوشتم .

Comments are closed.