ترودو : داد قربانیان هواپیمای ساقط شدۀ اوکراینی را خواهیم ستاند

0
208

جاستین ترودو، نخست وزیر کانادا، در مراسم بزرگداشت خاطرۀ قربانیان هواپیمای ساقط شدۀ اوکراینی توسط سپاه پاسداران که روز یکشنبه دوازدهم ژانویه در دانشگاه ادمونتون در غرب کانادا برگزار شد قول داد که تا “اجرای کامل عدالت” و ستاندن داد قربانیان هواپیمای ساقط شدۀ اوکراینی توسط جمهوری اسلامی، چه امروز چه در سال های پیش رو دولت و ملت کانادا در کنار بازماندگان قربانیان این واقعه بایستند.

نخست وزیر کانادا خطاب به حاضران تاکید کرد : “به هیچ وجه خود را تنها احساس نکنید. کل کشور کانادا در کنار شماست و تا حصول به نتیجه از پای نخواهیم نشست.”

نخست وزیر کانادا در جای دیگری از سخنانش خطاب به خانواده های قربانیان حادثه تاکید کرد : “این فاجعه هرگز نباید صورت می گرفت و به شما اطمینان می دهم که از حمایت من در این دورۀ بسیار دشوار برخوردار هستید.”  

نخست وزیر کانادا بار دیگر خواستار انجام تحقیقات کامل و شفاف در خصوص چگونگی ساقط شدن هواپیمای مسافربری اوکراین توسط دفاع ضدهوایی سپاه پاسداران شد.

به گزارش رادیوفرانسه؛ معاون نخست وزیر کانادا، کریستیا فریلند، نیز در اظهاراتی جداگانه گفت که هیچ چیز جان های ۵٧ کانادایی (ایرانی تبار) این پرواز را که کشته شدند جبران نخواهد کرد و زخم از دست دادن آنان هرگز التیام نخواهد یافت.