ترخیص عباس کیارستمی تا ده روز دیگر

0
120

در پی دومین ملاقات دکتر سیدحسن هاشمی وزیر بهداشت از عباس کیارستمی تهیه‌کننده، کارگردان و فیلمنامه‌نویس که صبح روز پنج شنبه (۲۶ فروردین ماه) در بیمارستان جم صورت گرفت، اعلام شد که کیارستمی تا ۱۰ روز دیگر ترخیص می‌شود.

 کیارستمی که از روز شنبه (۲۱ فروردین ماه) از ICU به بخش VIP منتقل شده و تغذیه خوراکی و پروتینی از راه دهان آغاز شده بود، بنابه گفته وزیر بهداشت تا ده روز دیگر مرخص خواهد شد.

دکتر سیدحسن هاشمی وزیر بهداشت در حاشیه ملاقات امروز خود از کیارستمی با خبرنگاران حاضر در بیمارستان گفت‌وگو کرده و توضیحاتی درباره روند درمان و معالجه کیارستمی ارائه داد.

به گفته دکتر هاشمی در پی بروز مشکل گوارشی برای عباس کیارستمی و انجام عمل جراحی التهاب کیسه صفرا پدید آمد. بعد از آن کیسه صفرای کیارستمی مورد عمل جراحی قرار گرفت، اما دچار مشکل عفونی شد که این عفونت وارد خون وی شده بود. همین موضوع شرایط‌ را حاد کرده بود.

وی اظهار کرد: «در عیادتی که ۱۳ فروردین ماه پس از تماس دکتر جنتی انجام شد، شرایط آقای کیارستمی بحرانی بود، اما امروز به گفته پزشک معالج وضعیت‌شان خوب و تب‌شان قطع شده است. شرایط تغذیه‌ای به وضع عادی بازگشته و وضعیت کلیه‌ها خوب است.»

وی با توجه به عمل‌های جراحی سنگینی که روی کیارستمی انجام شده دوره نقاهت او را طولانی دانست اما ضمن اعلام اینکه تا ۱۰ روز آینده مرخص خواهد شد، اظهار امیدواری کرد که این کارگردان برجسته به زودی به فعالیت‌های هنری خود را آغاز کند.

به گزارش آنا؛ وی همچنین ضمن اینکه کیارستمی را از سرمایه‌های ملی ما در هنر دانست حواشی پیش آمده را تکذیب و دلیل این عیادت و توجه ویژه به کیارستمی را به دلیل وظیفه و حساسیت نسبت به سرمایه‌های ملی دانست و اظهار امیدواری کرد که روزی آنقدر خدمات بهداشتی – درمانی و پزشکی پیشرفت کند که نیازی به توجه ویژه براساس موقعیت افراد نباشد.