ترامپ: سپاه پاسداران مظهر دروغ و چپاول و دشمنی با مردم ایران است

0
171

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا، در پیامی ویژه نوروز را به ایرانیان و همۀ کسانی که این مراسم باستانی را در جهان جشن می گیرند، شادباش گفت. او در این پیام گفت که نوروز باستانی ریشه در تاریخ کهن ایران دارد که با افتخار و اتکاء به فرهنگ و تمدن بزرگش چالش های بزرگ را همواره پشت سرنهاده است. رئیس جمهوری آمریکا در پیامش تصریح می کند که مردم ایران امروز با چالش رهبران فاسد و مستبد جمهوری اسلامی روبرو هستند که به جای خدمتگزاری به مردم تنها به منافع خود می اندیشند.
دونالد ترامپ در توضیح این چالش به سخنی منتسب به داریوش پادشاه هخامنشی اشاره کرده که در نیایشی خواسته بود که ایران از گزند سه چیز، سپاهیان دشمن، خشکسالی و دروغ مصون بماند. دونالد ترامپ در ادامه افزوده است که امروز سپاه پاسداران جمهوری اسلامی به مظهر دشمنی، خشکسالی و دروغ تبدیل شده است.

رئیس جمهوری آمریکا سپس افزوده است که سپاه پاسداران جمهوری اسلامی نه در نام، نه در عمل شباهتی به ایران و ایرانی ندارد. او از سپاه پاسداران جمهوری اسلامی، به عنوان سپاه خصم و دشمنی یاد کرده که مردم ایران را سرکوب و اموال آنان را برای حمایت مالی از تروریسم در خارج از کشور چپاول می کند.

دونالد ترامپ تصریح کرده است که از سال ۲۰۱۲ سپاه پاسداران جمهوری اسلامی بیش از ۱۶ میلیارد دلار از ثروت های ایران را صرف حمایت از رژیم بشار اسد و گروه های تروریستی در سوریه، عراق و یمن کرده است، در حالی که خانوارهای متوسط ایرانی نسبت به ده سال پیش فقیرتر شده اند و ٣٠ درصد جوانان ایران بیکار هستند.

رئیس جمهوری آمریکا خشکسالی ایران را نیز نتیجۀ فساد و سوءمدیریت سپاه پاسداران جمهوری اسلامی به ویژه قرارگاه خاتم الانبیاء دانسته که با ساختن بی حساب و کتاب سدهای متعدد رودها و دریاچه های ایران را خشکانده و به جای آبادانی توفان شن در این کشور روان کرده است.

 سپاه پاسداران جمهوری اسلامی، به گفتۀ دونالد ترامپ، با بکارگیری سانسور و دستگاه تبلیغات خود می کوشد چپاول ثروت های مردم ایران را پنهان نگه دارد و رهبران رژیم اسلامی جمهوری اسلامی نیز می کوشند با نقض حقوق شهروندی و آزادی اجتماعات و دسترسی آزاد به اطلاعات این چپاول را از چشم مردم ایران پنهان نگه دارند.

به گزارش خبرگزاری فرانسه؛ دونالد ترامپ گفته است که ایالات متحد آمریکا از آرزوهای مردم ایران برای پیوستن به جامعۀ جهانی و بهره مندی از حکومتی مسئول پشتیبانی می کند. او تأکید کرده است که آمریکا سپاه پاسداران جمهوری اسلامی و رژیم جمهوری اسلامی را مسئول حملات سایبری در خارج و سرکوب شهروندان ایران در داخل می داند که علیه حکومت سرکوب و استبداد اسلامی در کشورشان می جنگند.