ترامپ: خواهیم دید در مورد جمهوری اسلامی چه خواهد شد اما آنها باید خیلی محتاط باشند

0
123

دونالد ترامپ به ایران هشدار داد خیلی خیلی مواظب باشد.

رئیس جمهوری آمریکا جمعه شب ۵ ژوئیه در گفتگو با خبرنگاران در کاخ سفید بار دیگر به جمهوری اسلامی هشدار داد مراقب اقداماتی که انجام می‌دهد باشد.

او همچنین در پاسخ به پرسش دیگری در خصوص سیاست‌های دولت ترامپ در قبال تهران پاسخ داد: «خواهیم دید در مورد جمهوری اسلامی چه رخ خواهد داد، اما آنها باید خیلی خیلی احتیاط کنند.»

این در حالیست که چند روز پیش سوم ژوئیه هم رئیس جمهوری آمریکا در توییتی خطاب به جمهوری اسلامی گفته بود که تهران باید مراقب تهدیدهایش باشد چرا که ممکن است این تهدیدها خودش را بگزد.

این اظهارات دونالد ترامپ پاسخی است به صحبت‌های حسن روحانی که هفته قبل از احتمال افزایش میزان غنی‌سازی اورانیوم توسط جمهوری اسلامی خبر داده بود.

رئیس جمهور جمهوری اسلامی صبح چهارشنبه ۱۲ تیر در جلسه هیات دولت با اشاره به این که اگر اقدام عملی از سوی طرف‌های برجام انجام نشود، جمهوری اسلامی از ۱۶ تیر اقدامات بعدی را انجام خواهد داد، گفت: «در ۱۶ تیرماه سطح غنی‌سازی جمهوری اسلامی دیگر ۳.۶۷ نخواهد بود و این تعهد را کنار گذاشته و به هر مقداری که ضرورت و نیاز ما باشد، ارتقاء خواهیم داد.»

حسن روحانی خطاب به آمریکایی‌ها افزود: «در این منطقه یک سال است که آتش و آتش‌بازی را آغاز کردید، شما که می‌گویید بازی با آتش خطرناک است چرا آتش را روشن کردید؟ خاموش کردن آن دست شماست».

به گزارش یورونیوز؛ اشاره روحانی به سخنان چند روز پیش دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکاست که در واکنش به افزایش غنی‌سازی اورانیوم درجمهوری اسلامی از این کشور خواسته بود «با آتش بازی نکند».