ترامپ: امیدوارم با جمهوری اسلامی وارد جنگ نشویم

0
199

«دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا هنگام مراسم استقبال از رئیس‌جمهور سوئیس گفت امیدوار است وارد جنگ با جمهوری اسلامی نشود.

آقای ترامپ روز پنجشنبه ۱۶ مه، در پاسخ به سوال خبرنگاری که از او پرسید؟ « آیا در حال ورود به یک جنگ با جمهوری اسلامی هستیم؟» پاسخ داد؟ «امیدوارم اینطور نباشد.»

دونالد ترامپ همچنین اعلام کرد با همتای سوئیسی‌اش در خصوص موضوعاتی چون ونزوئلا، مسائل خاورمیانه و همچنین جمهوری اسلامی گفتگو خواهد کرد.

رئیس جمهوری آمریکا همچنین روز گذشته (چهارشنبه) در حساب توییتر خود ابراز اطمینان کرده بود که جمهوری اسلامی به زودی با او وارد مذاکره خواهد شد.

نیویورک تایمز: اختلاف ترامپ با بولتون بر سر مساله جمهوری اسلامی

همزمان روزنامه نیویورک تایمز از وجود اختلاف میان دونالد ترامپ و جان بولتون، رئیس مشاور امنیت ملی کاخ سفید در مورد مساله جمهوری اسلامی خبر داده است. به گفته این رسانه آمریکایی، در حالیکه ترامپ خواهان اجتناب از درگیری نظامی با جمهوری اسلامی است، جان بولتون از رویکرد رئیس جمهوری ایالات متحده در این موضوع ناخرسند است.

به گزارش یورونیوز؛ روابط پر تنش واشنگتن و تهران از یک هفته گذشته با نزدیک شدن به مرز درگیری بسیار نگران کننده تر شده است. این تنش ها پس از لغو معافیت های نفتی اعمال شده از سوی واشنگتن و تلاش آمریکا برای به صفر رساندن صادرات نفت جمهوری اسلامی بالا گرفت و سپس همزمان با سالگرد خروج یکجانبه آمریکا از برجام در هشتم ماه مه با اعلام کاهش تعهدات تهران نسبت به برخی از بندهای توافقنامه هسته ای وین وارد مرحله تازه ای شد.