تحریم ۹ شرکت مرتبط با محصولات پتروشیمی و نفت جمهوری اسلامی

0
133

وزارت خزانه‌داری آمریکا علیه ۹ موسسه و شرکت وابسته به جمهوری اسلامی و خارجی برای ارتباط با بخش پتروشیمی و نفت جمهوری اسلامی تحریم‌هایی را اعمال کرد.

 وزارت خزانه‌داری آمریکا روز پنج‌شنبه با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که شش نهاد جمهوری اسلامی و سه شرکت مستقر در مالزی و سنگاپور را در ارتباط با تولید، فروش و انتقال محصولات پتروشیمی و نفت خام جمهوری اسلامی به خریداران آسیایی تحریم کرده است.

وزارت خزانه‌داری آمریکا در این بیانیه آورده است که شش تولیدکننده محصولات پتروشیمی مستقر در ایران و شرکت‌های تابعه آنها و همچنین سه شرکت در مالزی و سنگاپور را به دلیل تولید، فروش و ارسال صدها میلیون دلار پتروشیمی و نفت جمهوری اسلامی هدف تحریم قرار داده است.

 رسانه‌های داخلی به نقل از رویترز نوشتند، جدیدترین اقدام آمریکا علیه صادرات نفت توسط جمهوری اسلامی در حالی صورت می‌گیرد که تلاش‌ها برای احیای توافق هسته‌ای ۲۰۱۵ جمهوری اسلامی مدتی است که متوقف شده و روابط میان جمهوری اسلامی و غرب به‌طور فزاینده‌ای دچار تنش شده است.

برایان نلسون، معاون وزیر خزانه‌داری آمریکا در امور تروریسم و اطلاعات مالی با انتشار این بیانیه گفت: جمهوری اسلامی به‌طور روز افزون به خریداران در شرق آسیا برای فروش محصولات پتروشیمی و نفتی خود روی می‌آورد که نقض تحریم‌های ایالات متحده به شمار می‌آید.

نلسون در ادامه مدعی شد که ایالات متحده بر هدف قرار دادن منابع درآمدهای غیرقانونی جمهوری اسلامی متمرکز می‌ماند و به اجرای تحریم‌ها علیه کسانی که به عمد این تجارت را تسهیل می‌کنند، ادامه خواهد داد.