تحریم چند مقام و شرکت وابسته به جمهوری اسلامی از جمله فرمانده کل ارتش توسط آمریکا

0
9

آمریکا روز چهارشنبه چند مقام و شرکت وابسته به جمهوری اسلامی را به دلیل «نقض حقوق بشر» در این کشور تحریم کرد.

در بیانیه وزارت خزانه‌داری ایالات متحده آمده است که دو مقام ارشد سازمان زندان‌های جمهوری اسلامی به دلیل «نقض جدی حقوق بشر» در برخورد با زنان و دختران تحریم شده‌اند. این تحریم‌ها در حالی وضع می‌شود که روز چهارشنبه مصادف با هشتم مارس، روز جهانی حقوق زن است. 

علی چهارمحالی، مدیرکل زندان‌های استان البرز و داریوش بخشی، رئیس زندان مرکزی ارومیه دو مقام سازمان زندان‌های جمهوری اسلامی هستند که از سوی دولت آمریکا تحریم شده‌اند.

عبدالرحیم موسوی، فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی، یکی از مقام‌های ارشد سپاه پاسداران و یکی از مقام‌هایی که در تلاش‌های حکومت برای محدودسازی دسترسی به اینترنت در داخل نقش داشته است از دیگر افراد تحریم‌شده از سوی واشنگتن هستند. 

ناجی پاس و انطباق گستر سپهر نام دو شرکت وابسته به جمهوری اسلامی است که آمریکا آنها را تحریم کرده است. 

تحریم‌هایی که وزارت خزانه‌داری آمریکا روز چهارشنبه اعلام کرد دهمین دور تحریم‌های واشنگتن علیه جمهوری اسلامی از زمان آغاز اعتراض‌ها در داخل ایران است. 

یورونیوز نوشت؛ برایان نلسون، معاون وزیر خزانه‌داری ایالات متحده درباره دور جدید تحریم‌های کشورش علیه مقام‌های و شرکت‌های وابسته به جمهوری اسلامی گفت: «ایالات متحده به همراه شرکا و متحدانش در کنار زنان ایران ایستاده است. آنها در برابر حکومتی بی‌رحم که زنان را شهروند درجه دو حساب می‌کند از آزادی‌های اساسی دفاع می‌کنند.»

این مقام آمریکایی در ادامه تاکید کرد که واشنگتن به اقدام‌های خود علیه حکومت جمهوری اسلامی به دلیل «خشونت علیه شهروندان» این کشور ادامه خواهد داد.