تجلیل از ریدلی اسکات توسط انجمن فیلمبرداران آمریکا

0
158

تلاش‌های ریدلی اسکات کارگردان و تهیه کننده آمریکایی برای گسترش فیلمسازی، از سوی انجمن فیلمبرداران آمریکا تجلیل می‌شود.

 جامعه فیلمبرداران آمریکا با اهدای جایزه هیات رییسه خود از ریدلی اسکات تجلیل خواهد کرد.

این انجمن اعلام کرد این فیلمساز با نزدیک به ۴ دهه فعالیت در ساخت فیلم بلند و دستاوردهایش در حوزه کارگردانی در فیلم هایی چون «سقوط  شاهین سیاه» در سال ۲۰۱۱، «گلادیاتور» در سال ۲۰۰۰ و «تلما و لوییس» در سال ۱۹۹۱، هم با نامزدی برای جایزه اسکار و هم با  نامزدی جایزه انجمن کارگردانان آمریکا، تقدیر شده است.

او با فیلم «مریخی» در سال ۲۰۱۵ که تهیه کننده آن هم بوده، نامزدی جایزه گلدن گلوب را برای بهترین کارگردانی کسب کرد. از دیگر فیلم‌های اخیر او «مهاجرت: خدایان و پادشاهان»، «مشاور» و «پرومتئوس» بوده‌اند.

به عنوان تهیه کننده تلویزیون اسکات تهیه کننده ویژه امی و گلدن گلوب برای شبکه CBS و «زن خوب» بوده که به تازگی فصل هفتم آن شروع شده است. او تهیه کننده ویژه «مرد در برج بلند» برای آمازون هم بوده است.

ریچارد کرودو رییس انجمن فیلمبرداران آمریکا اسکات را شایسته این تجلیل خواند و او را دارای دیدگاه های بصری بزرگ از نظر سبکی خواند.

هریسون فورد، جولیا رابرتز، مورگان فریمن، ران هاوارد، مارتین اسکورسیزی و استیون اسپیلبرگ از دیگر چهره‌هایی هستند که سال‌های پیش این جایزه را دریافت کرده‌اند.

به گزارش مهر به نقل از ورایتی،جایزه هیات رییسه انجمن فیلمبرداران آمریکا برای دستاوردهای ویژه ۱۴ فوریه ۲۰۱۶ به ریدلی اسکات اهدا خواهد شد.