تایوان، میزبان چهلمین کنگره‌ی فدراسیون در اکتبر ۲۰۱۹

0
309

پاریس، تایپه ـ فدراسیون بین‌المللی جامعه‌های حقوق بشر و سازمان عضو آن جامعه‌ی حقوق بشر تایوان (TAHR) اعلام کردند: فدراسیون چهل‌امین (۴۰) کنگره‌ی خود را از تاریخ ۲۱ تا ۲۵ اکتبر در تایپه، تایوان برگزار خواهد کرد. این نخستین بار در تاریخ صد ساله‌ی فدراسیون است که کنگره‌ی آن در آسیا برگزار می‌شود.

دبی استوتهارد، دبیر کل فدراسیون، گفت:

«ما از استقبال گرم مسئولان و جامعه‌ی مدنی تایوان به هیجان آمده ایم و آرزو داریم طی فعالیت‌های کنگره‌مان تایوان را پایتخت حقوق بشر جهان کنیم. تایوان پس از سال‌ها اختناق، به سرعت به یکی از بازترین، آزادترین و دموکراتیک‌ترین نقاط آسیا تبدیل شده است. ما انتظار داریم که دولت تایوان از کنگره‌ی فدراسیون برای توجه به چالش‌های جاری حقوق بشری استفاده کند و نشان دهد که به‌واقع به جهان‌شمولی حقوق بشر پایبند است.»

طی دو روز نخست کنگره، در حدود ۴۰۰ مدافع حقوق بشر از بیش از ۱۰۰ کشور، به همراه کارشناسان بین‌المللی، مسئولان محلی و مهمانان خارجی برای بحث درباره‌ی تهدید‌های رو به افزایش علیه جهان‌شمولی حقوق بشر، و راهبردها و واکنش‌های ممکن در مقابل این گونه چالش‌ها گرد هم خواهند آمد.

جیاژن وُو، عضو هیئت مدیره‌ی جامعه‌ی حقوق بشر تایوان، نیز گفت:

«این کنگره یکی از بزرگ ترین رویداد‌های حقوق بشری خواهد بود که تایوان تاکنون میزبان آنها بوده است و فرصت بزرگی برای دولت و جامعه‌ی مدنی برای شرکت در گفتگویی سازنده درباره‌ی مسائل جهانی فراهم خواهد کرد. جامعه‌ی مدنی تایوان هنوز به خاطر شمار زیادی از مسائل حقوق بشری مبارزه می‌کند، از جمله: ازدواج هم‌جنس‌ها، الغای مجازات اعدام، عدالت در دوره‌ی گذار و حقوق مهاجران و پناهندگان. این کنگره بهترین جا برای تأکید دوباره بر این موضوع است که حقوق بشر جهان‌شمول است و جامعه‌ی مدنی در سراسر جهان به مبارزه علیه همه‌ی کسانی ادامه خواهد داد که این اصل را تهدید می‌کنند.»

در ادامه‌ی کنگره که هر سه سال یک بار برگزار می‌شود، سازمان‌های عضو فدراسیون قطعنامه‌هایی را درباره‌ی مسائل مختلف حقوق بشری به تصویب خواهند رساند، هیئت بین‌المللی سازمان را انتخاب خواهند کرد و سازمان‌های تازه‌ای را به عضویت فدراسیون خواهند پذیرفت.

تماس‌های مطبوعاتی:
Ms. Eva Canan (FIDH): ecanan@fidh.org, +33648059157
Ms. E-Ling Chiu (TAHR): eeling@tahr.org.tw, +886910032293|

مقاله قبلیخرابکاری در نفتکش های اماراتی و سعودی، درگیری اتفاقی، یا تنش های عمدی است؟! بقلم بانو محترم مومنی روحی
مقاله بعدیآخرین وضعیت بررسی “اتهام پولشویی” هدایتی
پوریا نژادویسی
فارغ التحصیل مقطع کارشناسی ارشد برنامه برنامه سازی تلویزیون از دانشکده صدا و سیما. کارمند سابق معاونت سیاسی سازمان صدا و سیما ( اداره کلّ اخبار و اطلاعات ) تهیه کننده و کارگردان برنامه‌هایی‌ چون : دختران فراری پارک ملت- مجموعه عاشوراییان- ماجرای ورود گوشت‌های آلوده به کشور- هویت- رنگ و نقش- سیمای خانواده؛ قسمت خانواده و جوان- سازنده اولین فیلم آموزشی در خصوص نحوه چگونگی‌ رأی گیری برای ستاد انتخابات وزارت کشور- فیلم مستند دیدار سفیر کشور ژاپن در ایران از شهر همدان- مجری و خبرنگار مراکز ؛ تهران ؛ کیش ؛ همدان ؛ فارس- مسول پوشش خبری زلزله بم در سال۱۳۸۲- سر تیم خبری جلسات هیات دولت- سر تیم خبری جلسات بیت رهبری- سر تیم خبری سفرهای هیات دولت- عضو تیم خبری سفرهای رهبری- یکی‌ از عکاسان پروژه محرمانه قرار گاه سازندگی خاتم الانبیا در سایت ( قرب نوح )- همکار در برنامه‌های مختلف با عناوین دیگر چون : مشاور ؛ یکی‌ از کارگردانان هنری ؛مشاور مجری طرح ؛ نماینده حراست ؛ ناظر کیفی و پخش و ... **- عضو شورای عالی‌ تحقیق و مبارزه با مواد مخدر در وزارت کشور - عضو هسته مرکزی گزینش کلّ کشور - دبیر کنگره وزرای شهید هیات دولت در ریاست جمهوری - نماینده بنیاد شهید در ستاد کلّ نیروهای مسلح ( سماجا ) ديگر مسئوليت های پوريا نژاد ويسی از اين قرار است: - همکاری با نشريه گل آقا - همکاری کوتاه مدت با روزنامه کيهان در سال ۱۳۷۸ - تهيه کننده ی برنامه پرسش و پاسخ با دختران فراری پارک ملت، که از بخش خبری شبکه دوم تلويزيون جمهوری اسلامی پخش شد - سازنده ی اولين فيلم آموزشی انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا - دبير کنگره ی وزراء شهيد هيئت دولت - عضويت در گروه تحقيق مبارزه با مواد مخدر استاندری همدان - نماينده ی فرماندار همدان در اولين دوره ی انتخابات شورای اسلامی شهر و روستا در سال ۱۳۷۷ - سازنده ی فيلم مستند آشورا برای معاونت سياسی استانداری همدان - تهيه کننده و مجری برنامه ی خبری با عنوان "دانشجويان انقلاب چرا؟" برای بنياد حفظ آثار ارزشهای دفاع مقدس - مجری صدا و سيمای استان همدان، تهران و کيش در سال های ۱۳۸۱ تا ۱۳۸۲ - مسئول پيگيری جلسه ی سخنرانی حسين لقمانيان در همدان - يکی از همکاران مطبوعاتی در رابطه با سفر خامنه ای به همدان - مدير بازرگانی روزنامه ی اعتماد در همدان و ...