تام هنکس در اقتباسی از “هولوگرامی برای پادشاه” بازی می‌کند..

0
190

تام هنکس و تام تایکور قصد دارند رمان دیو اگرز به نام “هولوگرامی برای پادشاه” را به فیلم سینمایی تبدیل کنند.

به گزارش مهر به نقل از گاردین، هنکس در فیلم بازی می‌کند و تایکور هم که در آخرین پروژه‌اش فیلم “ابر اطلس” را کارگردانی کرده بود، این فیلم را کارگردانی می‌کند.

تایکور از این کتاب که پارسال توسط مک سوینی منتشر شده و به لیست نهایی جوایز کتاب ملی هم راه پیدا کرده بود، اقتباس کرده است. داستان درباره مرد تاجری است که به دردسر افتاده و در آمریکا شکست خورده است. او به عنوان آخرین تلاشش برای نجات دادن املاکش، پرداختن هزینه درس خواندن دخترش در دانشگاه و انجام دادن کاری خاطره برانگیز به عربستان سعودی می‌رود.

فیلم توسط گروه تهیه‌کنندگان “اکس فیلم پول” یعنی استفان آرنت، اووه اشکات و تایکور با همراهی شریکان پلایتون یعنی هنکس و گری گوتزمن تهیه می‌شود. آنها هنوز بودجه فیلم و یا استودیوی خاصی را انتخاب نکرده‌اند.

tom-hanks-2012-musicares-person-of-the_3721744

تایکور و هنکس با هم در حین ساخت فیلم “ابر اطلس” که هنکس در آن چندین نقش متفاوت بازی کرد ارتباط برقرار کردند. هنکس در حال حاضر در برادوی در حال اجرای نمایش است و به عنوان یک خبرنگار جنایی به نام مایک مک آلاری در نمایش “مرد خوش شانس” نورا افرون ایفای نقش می‌کند. او همچنین در فیلم “کاپیتان فیلیپس” به کارگردانی پل گرین گرس که روز 11 اکتبر اکران می‌شود نقش اصلی را بر عهده دارد.

تام هنکس کارش را با بازی در مجموعه‌های تلویزیونی کمدی و خانوادگی آغاز کرد. در سال‌های ۸۲-۱۹۸۰ به خاطر بازی در سریال کمدی دوستان صمیمی (Bosom Buddies) مورد توجه قرار گرفت و با ایفای نقش در فیلم بزرگ (Big) به شهرت رسید. بعدها کمدی را کنار گذاشت و بازی در درام‌های جدی را آغاز کرد.

در سال‌های اخیر کارهای متفاوتی در درام‌های جدی، کمدی و پویانمایی اجرا کرده‌است. او در هر سه سری فیلم کارتونی داستان اسباب‌بازی‌ها، صدای وودی، عروسک گاوچران را اجرا کرده‌است.

هنکس در حال حاضر یکی از مردان پرطرفدار هالیوود است. دستمزد وی برای هر کدام از فیلم‌های اخیرش ۲۰ میلیون دلار آمریکا بوده‌است. بازی او در نقش دوست داشتنی فارست گامپ، هفتاد میلیون دلار درآمد برایش به همراه داشت.

هنکس طرفدار تیم فوتبال آستون ویلای انگلیس است.