تارانتینو برای تجلیل از جری لوئیس سنگ‌تمام می‌گذارد

0
143

کوئنتین تارانتینو کارگردان مشهور با نمایش چهار فیلم از جری لوییس از این بازیگر پیشکسوت کمدی تجلیل می کند.

 تارانتینو با ارایه چهار فیلم از مجموعه‌ای که متعلق به خودش است، روز یکشنبه جری لوییس را گرامی می‌دارد.

این مجموعه که شامل چهار فیلم ۳۵ میلیمتری از جری لوییس است در سینمایی در لس‌آنجلس به نام «نیو بورلی» که تارانتنیو آن را در سال ۲۰۰۷ خرید، نمایش داده می شوند.

این نمایش از ساعت ۱۰ صبح با نمایش فیلم «کشتی را بالا نبر» از سال ۱۹۵۹ آغاز می‌شود و با «بوئینگ، بوئینگ» سال ۱۹۶۵ که ظهر نمایش داده می شود، ادامه پیدا می کند. «در جنگ با ارتش» از سال ۱۹۵۰ ساعت دو به نمایش درمی‌آید و «هالیوود یا مجسمه نیم تنه» در سال ۱۹۵۶ در ساعت چهار پایان‌بخش این برنامه خواهد بود.

تماشای این فیلم‌ها رایگان و حضور در این برنامه برای همه آزاد است.

این برنامه در حالی تدارک دیده شده که قرار است در هفته آینده در جشنواره فیلم های کلاسیک نیز از جری لوییس تجلیل شود و او اثر دست و پایش را در پیاده‌روی مشاهیر در برابر تئاتر چینی‌ها به جای بگذارد. او پیش از این ستاره ای به نامش در این خیابان داشته و سیارک ۱۱۵۴۸ در فضا هم به نام اوست.

تارانتینو همیشه جری لوییس را گنجینه هالیوود نامیده است. جری لوییس بازیگر کهنه‌کار هالیوود که آخرین بار در سال ۱۹۹۵ در فیلم «استخوان های بامزه» ظاهر شده بود، سال پیش بازی در فیلم جدیدی را به کارگردانی دانیل نوآ آغاز کرد. او متولد ۱۶ مارس ۱۹۲۶ است و به عنوان بازیگر، کمدین، تهیه کننده، نویسنده و کارگردان آمریکایی شناخته می شود.

به گزارش مهر به نقل از ددلاین، جشنواره شصت و ششم کن نیز سال پیش بخش ویژه‌ای را به گرامیداشت این بازیگر کهنه‌کار اختصاص داده بود.