تارانتنیو بروس لی‌اش را پیدا کرد

0
145

کوئنتین تارانتینو برای ساخت فیلم جدیدش که تصویری از هالیوود ۵۰ سال پیش است، نیاز به شخصیت بروس لی داشت و اکنون مایک موه را برای ایفای نقش وی انتخاب کرده است.
در فیلم «روزی روزگاری هالیوود» مایک موه در نقش بروس لی ظاهر می‌شود.

مایک موه که به تازگی به صورت آنلاین ادای دینی به بروس لی فقید کرده و یاد او را در چهل و پنجمین سالگرد درگذشتش گرامی داشته است، در نقش این استاد کونگ‌فو در فیلم جدید تارانتینو جلوی دوربین می‌رود.

وی ماه پیش در شمار بازیگران این فیلم معرفی شد اما نقش او به صورت رسمی اعلام نشده بود و اکنون روشن شده که او قرار است در نقش لی ظاهر شود.

این بازیگر همچنین در توییتی نوشته بود: ۴۵ سال است که این مرد درگذشته است. بروس لی الهام‌بخش من در اشکال مختلف بود؛ هنرهای رزمی، بازیگری، فلسفه‌اش درباره زندگی. به روش دوست داشتنی‌اش در نگاه به فرزندانش دقیق شوید. من حس دقیق او در نگاهش به پسر فقیدش را می‌شناسم.

خبر حضور شخصیت بروس لی و این که چه بازیگری نقش او را در فیلم «روزی روزگاری هالیوود» بازی می‌کند، موجب هیجان علاقه‌مندان وی شده است.

در این فیلم برد پیت و لئوناردو دی‌کاپریو در نقش همسایگان شارون تیت و مارگوت رابی در نقش خود وی ظاهر شده‌اند.

تارانتینو از شیفتگان لی است و یاد او را در برخی فیلم‌هایش زنده کرده است. از جمله اوما تورمن در فیلم «بیل را بکش» با لباس زردی مشابه لباس بروس لی ظاهر شده است.

مایک موه ۳۴ ساله و بازیگر و هنرمند رزمی کار است. او در آتلانتای  آمریکا متولد شده و کمربند سیاه درجه ۵ در تکواندو دارد.

به گزارش مهر به نقل از آسوشیتدپرس، در فاصله کوتاهی پس از کشته شدن شارون تیت همسر باردار رومن پولانسکی، این کارگردان که در آن زمان بسیار جوان بود در مقطعی کوتاه به اشتباه تصور می‌کرد بروس لی ممکن است قاتل همسر او و دوستانش باشد. این بخش، بخشی خاص از افسانه سیاه قاتلان مانسون است که متیو پالی نویسنده کتاب «بروس لی: یک زندگی» در کتابش در این باره توضیح داده است.