بی غیرت خواندن بانوی ایرانی روی آنتن زنده تلویزیون توسط احسان مهاجر شجاعی، همراه فیلم

0
845

ساعاتی پیش، احسان مهاجر شجاعی در برنامه ویژه المپیک شبکه ورزش و در جریان پخش زنده رقابت‌ لیلا رجبی، او را به دلیل عدم موفقیت در مسابقات، بی‌غیرت و بی‌تفاوت خطاب کرد. این اظهارات به سرعت در فضای مجازی انعکاس پیدا کرد.

به گزارش رسانه ها، بازتاب وسیع این سخنان با واکنش بسیار منفی از سوی مردم و افکار عمومی مواجه شد.

لیلا رجبی خود نیز پس از اطلاع از آنچه به او نسبت داده شده، در صفحه ی خود در اینستاگرام نوشت: شنیدم که احسان مهاجر شجاعی در یک برنامه تلویزیونی و جلوی چشم ٧٠ میلیون ایرانی، مرا متهم به بی غیرتی کرده است در حالیکه من در این ٨ سالی که در ایران هستم، افتخارات بیشتری نسبت به احسان مهاجر کسب کرده ام. همیشه تلاش کرده ام که پرچم ایران را بالا ببرم؛ چه با مربی، چه بی مربی. چه با امکانات، یا بی امکانات. خود احسان، در المپیک ٢٠٠٨ پکن، پنجاهم شد، آیا فکر می کند با این نتیجه خودش هم بی غیرت است که حالا در مورد من اینطور حرف می زند؟ او اگر به خودش بی غیرت نمی‌گوید پس چطور می تواند جلوی تمام مردم به من توهین کند؟ گفتن بی غیرت به کسی، توهین بزرگی است و من از این بابت برای او خیلی متاسفم. من همیشه ایران را کشور خودم دانسته ام و کم برای موفقیت ایران کم نگذاشته ام.

در مقابل، احسان مهاجرشجاعی آنچه از قول او نقل شده را تکذیب کرد و نوشت: «من اصلا جمله‌ای در مورد بی غیرتی این ورزشکار به زبان نبردم و تنها گفتم که باید با غیرت و تمرکز بیشتری در مسابقه حاضر می‌شد و این هم حرف بدی نیست. شما ببینید رکورد او ۱۸ متر و در المپیک ۱۶ متر پرتاب می‌کند و نتیجه‌اش ضعیف است و آنطور که باید تلاش نکرد.»

البته سخنان شجاعی صداوسیما را هم شوکه کرد و دیگر مجریان این سازمان سعی کردند با دلجویی از رجبی فضا را آرام و تلطیف کنند.

جواد خیابانی در ویژه برنامه المپیک گفت: «لیلا رجبی ورزشکار بزرگی است که برای ما در بازی های آسیایی مدال آورده . احسان حدادی هم همین طور و بقیه بچه ها. ما که بالایش را دیدیم ، پایینش را هم می بینیم. هیچ ورزشکاری به المپیک نمی رود که تلاش نکند.»