بیانیۀ تحصن وکیل حقوق بشری نسرین ستوده در جلوی کانون وکلا

0
194

خبرنامه ملّی ایرانیان؛ در اعتراض به رای دادگاه انتظامی وکلا و محروم کردن دگراندیشان از “حق کار” نسرین ستوده از امروز مقابل کانون وکلای مرکز تحصن کرد.

هموطنان و فعالان حقوق بشر

اینجانب، نسرین ستود، وکیل دادگستری که توسط شعبه دوم دادگاه انتظامی وکلا به سه سال محرومیت از وکالت محکوم شده ام، از صبح روز سه شنبه مورخ ۲۹/۷/۱۳۹۳ در جلوی کانون وکلای دادگستری متحصن خواهم شد.

دلایل تحصن من به شرح زیر است

۱ـ                                سال هاست حکومت ایران، دگر اندیشان را از حق حیات،, تحصیل و کار محروم می کند.

من به این محرومیت ها معترض ام.

۲-                                    وضعیت اسف بار کانون وکلا به نحوی است که اکنون عناصر تند روی داخل حکومت، تمامیت جامعه ی وکالت را هدف گرفته اند و با تدوین لایحه جامع وکالت که بدون دخالت وکلاء مستقل تهیه و تدوین شده است، قصد دارند طومار کانون وکلا را برای همیشه در هم بپیچند.

من به این اقدامات معترض ام.

۳-                                    دادگاه ها حق انتخاب وکیل را از متهمان دگر اندیش سلب کرده اند. روزگاری توصیه می کردند وکلاء حقوق بشری را انتخاب نکنید و گاه نام می بردند.

اکنون نقض حقوق متهمان چندان آشکار است که ناگهان شخص ناشناسی در دادگاه حضور می یابد و قاضی به متهم اظهار می دارد : این شخص وکیل توست.

این در حالی است که وکلای برجسته ای مانند آقایان: عبدالفتاح سلطانی, محمد سیف زاده، وکلای دراویش گنابادی و… به حبس های طولانی مدت محکوم شده اند.

من به این نحوه ی وکالت معترض ام.

۴-                                    رای صادره از شعبه دوم دادگاه انتظامی وکلا مبنی بر محکومیت اینجانب به سه سال محرومیت از وکالت , تحت فشارهای وزارت اطلاعات و دادستانی صادر شده است.

من به این حکم معترض ام.

من از خانه ی خودم به دادگاه انتظامی قضات اعتراض نمی دهم. بلکه برای اعلام اعتراض به سوء مدیریت کانون و قضات غیر مستقل و محرومیت از کار ونادیده گرفتن حق دگراندیشان در انتخاب وکیل و تلاش برای محو کامل استقلال کانون وکلا  از ساعت ۹ صبح روز سه شنبه مورخ ۲۹/۷/۱۳۹۳ در جلوی کانون وکلاء دادگستری مرکز تحصن خواهم کرد.

به امید استقلال دستگاه قضا و وکالت

نسرین ستوده

۲۸ مهر ۱۳۹۳