بیانیه ۶ درویش زندانی در ابراز نگرانی از دخالت‌های دستگاه قضایی در روند درمان زندانیان

0
140

در پی وخامت وضعیت جسمی سه تن از دراویش زندانی که اخیرا به دستور قضایی و بدون ترخیص پزشک از بیمارستان به زندان بازگردانده شدند، شش تن از دراویش زندانی بیانیه‌ای را منتشر کردند.

به گزارش خبرنامه ملی ایرانیان از مجذوبان نور، ۶ تن از فعالان حقوق دراویش در زندان اوین و نظام شیراز در اعتراض به وضعیت نامناسب جسمی سه تن دیگر از دراویش زندانی، آقایان حمیدرضا مرادی سروستانی، مصطفی دانشجو و افشین کرم‌پور که به دستور مقامات قضایی و بدون ترخیص پزشکان از بیمارستان به زندان عودت داده شدند بیانیه‌ای را منتشر کردند.

متن این بیانیه به این شرح است:

هو
۱۲۱

بر ما فرض است که حتى دشمنمان را برادر جاهل خویش بدانیم زیرا ما درویشان یک ابلیس مى شناسیم و آن، نفس ِ خود ِ ماست. ما تربیت شده مکتبى هستیم که داوود ِ کرامت ِ انسانى را به جنگ ِ جالوت ِ نفس گسیل داشته و به جدال با خویشتن و صلح با دیگران وصیتمان کرده است. بنابراین، زبانى را که به دعا و نیکخواهى توصیه شده است، به خبث ِ نفرین و نفرت نمى آلاییم، اما این خصلت ما نمى باید به ضعف ما تعبیر شود و ما را از حق دفاع از جسم و جانمان که امانت خداوندى است، بازبدارد.

ما امیدوار بودیم که خطاهای گذشته می‌خواهد جبران شود اما متاسفانه نیش‌های دردناکی از هر سو برما آشکار شده و امید ما را مخدوش کرده است.

ما باور داریم که دم برنده ترِ شمشیر دو دم علی  دمِ صلح و حب است اما در دفاع از خویشتن ِ خویش، که ودیعه ى خداوندگار است، همچنان که پاسدار صلح و برادرى بوده‌ایم، ذره اى سستی نخواهیم کرد و در این راه، سوهان به دم ِ دفاع ِ ذوالفقار نیز خواهیم سفت.

قاضی اگر هست، حوزه ى دخالت او که قانون است نزدمان محترم است اما از اینکه این چنین مرز قضاوت را بی‌حد و حدود کرده‌اند، که در سلامت جسم زندانى نیز نظر مى دهند، و عده اى مامور معذور را کفیل و قیم و مسوول سلامتى او مى کنند بیمناکیم.

بر دولتمردان و مملکت داران این خاک غمدیده است که نگذارند عده اى از خدا و از انسان بی‌خبر، در چنین برهه ى حساسی از زمان که مملکت تا آستانه تباهى پیشرفته است، با این اعمال خودسرانه و غیرانسانى، بر آتش عداوت و تفرقه، هیمه بریزند.

من آنچه شرط بلاغ است با تو می گویم
تو خواه از سخنم پند گیر ،خواه ملال

فرشید یداللهی، امیر اسلامی، امید بهروزی، رضا انتصاری، مصطفی عبدی، کسری نوری

مطلب قبلیاعلام موجودیت اولین گروه زیرزمینی ضد داعش در مرکز استقرار دولت اسلامی
مطلب بعدیانتقال یک زندانی به سلولهای انفرادی زندان گوهردشت کرج
پوریا نژادویسی
فارغ التحصیل مقطع کارشناسی ارشد برنامه برنامه سازی تلویزیون از دانشکده صدا و سیما. کارمند سابق معاونت سیاسی سازمان صدا و سیما ( اداره کلّ اخبار و اطلاعات ) تهیه کننده و کارگردان برنامه‌هایی‌ چون : دختران فراری پارک ملت- مجموعه عاشوراییان- ماجرای ورود گوشت‌های آلوده به کشور- هویت- رنگ و نقش- سیمای خانواده؛ قسمت خانواده و جوان- سازنده اولین فیلم آموزشی در خصوص نحوه چگونگی‌ رأی گیری برای ستاد انتخابات وزارت کشور- فیلم مستند دیدار سفیر کشور ژاپن در ایران از شهر همدان- مجری و خبرنگار مراکز ؛ تهران ؛ کیش ؛ همدان ؛ فارس- مسول پوشش خبری زلزله بم در سال۱۳۸۲- سر تیم خبری جلسات هیات دولت- سر تیم خبری جلسات بیت رهبری- سر تیم خبری سفرهای هیات دولت- عضو تیم خبری سفرهای رهبری- یکی‌ از عکاسان پروژه محرمانه قرار گاه سازندگی خاتم الانبیا در سایت ( قرب نوح )- همکار در برنامه‌های مختلف با عناوین دیگر چون : مشاور ؛ یکی‌ از کارگردانان هنری ؛مشاور مجری طرح ؛ نماینده حراست ؛ ناظر کیفی و پخش و ... **- عضو شورای عالی‌ تحقیق و مبارزه با مواد مخدر در وزارت کشور - عضو هسته مرکزی گزینش کلّ کشور - دبیر کنگره وزرای شهید هیات دولت در ریاست جمهوری - نماینده بنیاد شهید در ستاد کلّ نیروهای مسلح ( سماجا ) ديگر مسئوليت های پوريا نژاد ويسی از اين قرار است: - همکاری با نشريه گل آقا - همکاری کوتاه مدت با روزنامه کيهان در سال ۱۳۷۸ - تهيه کننده ی برنامه پرسش و پاسخ با دختران فراری پارک ملت، که از بخش خبری شبکه دوم تلويزيون جمهوری اسلامی پخش شد - سازنده ی اولين فيلم آموزشی انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا - دبير کنگره ی وزراء شهيد هيئت دولت - عضويت در گروه تحقيق مبارزه با مواد مخدر استاندری همدان - نماينده ی فرماندار همدان در اولين دوره ی انتخابات شورای اسلامی شهر و روستا در سال ۱۳۷۷ - سازنده ی فيلم مستند آشورا برای معاونت سياسی استانداری همدان - تهيه کننده و مجری برنامه ی خبری با عنوان "دانشجويان انقلاب چرا؟" برای بنياد حفظ آثار ارزشهای دفاع مقدس - مجری صدا و سيمای استان همدان، تهران و کيش در سال های ۱۳۸۱ تا ۱۳۸۲ - مسئول پيگيری جلسه ی سخنرانی حسين لقمانيان در همدان - يکی از همکاران مطبوعاتی در رابطه با سفر خامنه ای به همدان - مدير بازرگانی روزنامه ی اعتماد در همدان و ...