بیانیه پایان پیروزمندانه اعتصاب غذای ۱۲ تن از زندانیان سیاسی زندان رجایی شهر کرج

0
121

بیانیه پایان پیروزمندانه اعتصاب غذای ۱۲ زندانی سیاسی زندان رجایی شهر کرج که با ایستادگی و مقاومت آنها وخانوادهای بزگوار زندانیان سیاسی، رژیم ولی فقیه را وادار به عقب نشینی نمود.

زندانیان بار دیگر بر تشکیل یک کمیته مستقل بین المللی به سرپرستی دکتر احمد شهید به منظور شناسایی آمرین و عاملین این جنایت و مجازلات قانونی آنها تاکید کردند.

این بیانیه جهت اطلاع عموم و انتشار در اختیار رسانه ها قرار داده شده است.

به گزارش خبرنامه ملی ایرانیان از اختیار فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران؛ متن بیانیه به قرار زیر می باشد:

هم میهنان عزیز،

به دنبال حمله خونین و وحشیانه پاسداران رژیم به بند ۳۵۰ زندان اوین و موج گسترده محکومیتهای داخلی و بین المللی این اقدام ضد انسانی و به ویژه مقاومت خانواده های زندانیان سیاسی ، جامعه مدنی و اعتصاب غذای سایر زندانیان سیاسی و عقیدتی در زندانهای مختلف ایران با خبر شدیم رژیم به خواسته های ملی تن داد و در یک شکست آشکار همه زندانیان سیاسی به گروگان گرفته شده در سلولهای انفرادی را به بند عمومی منتقل کرد.

بدون تردید این حمله وحشیانه با الگو برداری از اعدام های گروهی زندانیان سیاسی بی دفاع در دهه ۶۰ و پس از نوشیدن جام زهر قطعنامه ۵۹۸ و به هدف گرفتن زهر چشم از مخالفین، در این دوره و پس از نوشیدن جام زهر هسته ای و به نیت ایجاد وحشت در مردم صورت گرفت.

که بنابه گزارشهای رسیده قرار بود این حمله در زندانهای دیگر تکرار شود اما مقاومت مدنی یکپارچه ملت ایران موجب شد تا این اقدام در مرحله اول به رسوایی بزرگ برای رژیم تبدیل شود و در گام اول در پذیرش شکست، به برکناری رئیس سازمان زندانها تن دادند و تهدیدها و شانتاژهای رئیس قوه قضاییه و دادستان کل نیز ناشی از همین زهر و شکست بود.

در عین حال سکوت از روی رضایت خامنه ای و انفعال و بی مسئولیتی روحانی امری نیست که از چشم ملت و همه آزادیخواهان بویژه زندانیان سیاسی پنهان بماند. گر چه بیش از پیش سیاستهای آنها را در پیش چشم ملت ایران رسواتر نمود.

ما زندانیان سیاسی اعتصابی زندان رجایی شهر با شادباش پیروزی بزرگ جامعه مدنی و تقدیر از مقاومت جانانه زندانیان سیاسی و دست مریزاد به خانواده ها ی محترم آنها و یادآوری شجاعت مثال زدنی این خانواده ها و همه خانواده های زندانیان سیاسی و عقیدتی و اتحاد و همدلی زندانیان سیاسی، دانشجویان،معلمان،وکلا، کارگران ، رسانه ها، احزاب ، سازمانها ، کوشندگان وسایر مبارزین سیاسی و مدنی ، نهادهای حقوق بشری و آحاد ملت بزرگ ایران در پیگیری مطالبات اساسی و آزادیهای دمکراتیک به اعتصاب غذای خود پایان می دهیم و از همه کسانی که در انجام این مقاومت مدنی و بذل تحقق وظیفه ملی ـ میهنی ،فرزندان زندانیشان را حمایت ، همراهی و با آنها ابراز همدردی نمودند سپاسگزاری می کنیم.

بدون تردید معالجه همه زخمیها ، آسیب دیدگان و نیز تشکیل کمیته مستقل از سوی نهادهای بین المللی مدافع حقوق بشر به نمایندگی آقای احمد شهید به منظور شناسایی آمران و عاملان این جنایت و مجازات قانونی آنها از خواسته هایی است که بر آن تاکید می کنیم.

در پایان بار دیگر یادآور می شویم : تجربه اخیر نشان داد با اتحاد و همبستگی ملی و مقاومت مدنی تمامی طرفداران دمکراسی و حقوق بشر می توان دیکتاتوری حاکم بر ایران را به عقب نشینی وادار کرد و بنای مستقلی برای رسیدن به مطالبات اساسی آحاد ملت ایران بنیاد نهاد.

زندانیان سیاسی زندان رجایی شهر کرج

اردیبهشت ۱۳۹۳ خورشیدی

محمد بنازاده امیرخیزی، رسول بداقی ، حمیدرضا برهانی، خالد حردانی ، افشین حیرتیان، شاهرخ زمانی، حشمت الله طبرزدی، صالح کهندل، سعید ماسوری، محمد علی منصوری، میثاق یزدان نژاد،ناصح یوسفی

مقاله قبلینقش مكمل “ترميناتور5” معرفي شد
مقاله بعدیخانواده سلطنتي موناكو؛ “گريس موناكو” لودگي سينمايي است!
پوریا نژادویسی
فارغ التحصیل مقطع کارشناسی ارشد برنامه برنامه سازی تلویزیون از دانشکده صدا و سیما. کارمند سابق معاونت سیاسی سازمان صدا و سیما ( اداره کلّ اخبار و اطلاعات ) تهیه کننده و کارگردان برنامه‌هایی‌ چون : دختران فراری پارک ملت- مجموعه عاشوراییان- ماجرای ورود گوشت‌های آلوده به کشور- هویت- رنگ و نقش- سیمای خانواده؛ قسمت خانواده و جوان- سازنده اولین فیلم آموزشی در خصوص نحوه چگونگی‌ رأی گیری برای ستاد انتخابات وزارت کشور- فیلم مستند دیدار سفیر کشور ژاپن در ایران از شهر همدان- مجری و خبرنگار مراکز ؛ تهران ؛ کیش ؛ همدان ؛ فارس- مسول پوشش خبری زلزله بم در سال۱۳۸۲- سر تیم خبری جلسات هیات دولت- سر تیم خبری جلسات بیت رهبری- سر تیم خبری سفرهای هیات دولت- عضو تیم خبری سفرهای رهبری- یکی‌ از عکاسان پروژه محرمانه قرار گاه سازندگی خاتم الانبیا در سایت ( قرب نوح )- همکار در برنامه‌های مختلف با عناوین دیگر چون : مشاور ؛ یکی‌ از کارگردانان هنری ؛مشاور مجری طرح ؛ نماینده حراست ؛ ناظر کیفی و پخش و ... **- عضو شورای عالی‌ تحقیق و مبارزه با مواد مخدر در وزارت کشور - عضو هسته مرکزی گزینش کلّ کشور - دبیر کنگره وزرای شهید هیات دولت در ریاست جمهوری - نماینده بنیاد شهید در ستاد کلّ نیروهای مسلح ( سماجا ) ديگر مسئوليت های پوريا نژاد ويسی از اين قرار است: - همکاری با نشريه گل آقا - همکاری کوتاه مدت با روزنامه کيهان در سال ۱۳۷۸ - تهيه کننده ی برنامه پرسش و پاسخ با دختران فراری پارک ملت، که از بخش خبری شبکه دوم تلويزيون جمهوری اسلامی پخش شد - سازنده ی اولين فيلم آموزشی انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا - دبير کنگره ی وزراء شهيد هيئت دولت - عضويت در گروه تحقيق مبارزه با مواد مخدر استاندری همدان - نماينده ی فرماندار همدان در اولين دوره ی انتخابات شورای اسلامی شهر و روستا در سال ۱۳۷۷ - سازنده ی فيلم مستند آشورا برای معاونت سياسی استانداری همدان - تهيه کننده و مجری برنامه ی خبری با عنوان "دانشجويان انقلاب چرا؟" برای بنياد حفظ آثار ارزشهای دفاع مقدس - مجری صدا و سيمای استان همدان، تهران و کيش در سال های ۱۳۸۱ تا ۱۳۸۲ - مسئول پيگيری جلسه ی سخنرانی حسين لقمانيان در همدان - يکی از همکاران مطبوعاتی در رابطه با سفر خامنه ای به همدان - مدير بازرگانی روزنامه ی اعتماد در همدان و ...