بیانیه شورای وزیران خارجه اتحادیه در باره لغو تحریم‌ها علیه ایران

0
123

وزرای امور خارجه اتحادیه اروپا، امروز دوشنبه، با انتشار بیانیه‌ای در اجلاس شورای وزیران امور خارجه اتحادیه اروپا، در بروکسل تصمیم گرفتند تا قسمتی از تحریم‌های اقتصادی علیه ایران را به محض اطمینان یافتن از اجرای توافق ژنو به وسیله ایران معلق نمایند.

بیانیه‌ای که امروز از سوی وزرای امور خارجه اتحادیه اروپا در بروکسل منتشر شد، تصریح می‌کند که تحریم‌های اقتصادی علیه ایران میتوانند به سرعت متوقف گردند، در صورتی که آژانس بین‌المللی انرژی اتمی دربررسی‌های خود تأیید کند که ایران در چهارچوب توافق ژنو به تعهدات خود عمل کرده است.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، در همین حال کاترین اشتون- مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا، امروز دوشنبه، در بروکسل اعلام کرد که گفت‌وگوهای فنی-هسته ای ایران و گروه پنج به علاوه یک در اجرای موارد فنی توافق ژنو به زودی از سر گرفته می‌شود.

خانم اشتون این اظهارات را پس از نشست شورای وزیران امور خارجه اروپا در بروکسل بیان کرد. وی جزئیات بیشتری در این باره اظهار نکرد.

یاد آور می شویم که گفت‌وگوهای فنی بین ایران و نمایندگان گروه ١+۵ در هفته گذشته چهار روز به طول انجامید و به صورت زود هنگام قطع گردید.