بیانیه زندانی سیاسی ارژنگ داودی در محکومیت اعدام ۱۶ زندانی سیاسی هوطن بلوچ

0
190

زندانی سیاسی ارژنگ داودی طی بیانیه ای اعدام ۱۶ تن از هموطنان بلوچ را محکوم کرد و ازدبیر کل سازمان ملل متحد خواستار دخالت برای محکوم کردن و متوقف کردن این جنایتها شد. این بیاینه جهت ارسال به دبیر کل و انتشار در آختیار رسانه ها قرار داده شده است.

به گزارش خبر نامه ملی ایرانیان از فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران؛ متن بیانیه به قرار زیر می باشد:

با یاد خدا

با درود به تمامی جان نثاران راه آزادی بشر

با سلام به تمامی انسانهای آزادیخواه ، دموکرات منش و نیک اندیش جهان

با تجدید پیمان با تمامی جمهوریخواهان ، دموکرات و سکولار ایرانی

کشتار بی خردانه ۱۶ هموطن بلوچ که هر انسانی را در بهت و حیرت فرو می برد برای من یادآور اعدام ناجوانمردانه تنی چند از جوانان بلوچ در سال ۸۹ و از جمله آنان اسدالله وفایی فرزند محمد هم سلولی اینجانب در بند ۶ زندان رجایی شهر در سال ۸۷ است.

این توحش عریان همراه با اظهارات تکان دهنده بیدادستان زاهدان آشکارتر از آفتاب نیمروز دال بر وجود سازمان یافته و روش مند تروریسم دولتی در رژیم ولایت منحط فقیه خونخوار است که نه تنها مزدورانش به انواع فسق و فجور آلوده اند بلکه رهبران این حکومت جبار برای بقای غاصبانه خود از ارتکاب هرگونه رذالت چون فاجعه کهریزک و هرگونه جنایتی چون کشتار اسیران بلوچ ابا ندارند.

این کشتار وحشیانه را به خانواده بشری به ایرانیان پراکنده در سراسر گیتی ،به هم میهنان بلوچ بویژه خانواده های این عزیزان از دست رفته صمیمانه تسلیت گفته.

از جناب بان کی مون می خواهم که به عنوان متولی حقوق بشر در جهان و دبیر کل سازمان ملل در این باره که مشتی نمونه خروار است شخصا بطور مستقیم ورود کنند .

ارژنگ داودی

معلم، شاعر،نویسنده و زندانی سیاسی

آبان ۱۳۹۲

نامه فوق به دفتر دبیر کل سازمان ملل ارسال شد

مقاله قبلیشکنجه های وحشیانه جسمی و بازداشت خانگی یکی از زندانیان سیاسی دهه ۶۰
مقاله بعدینامه کشیش زندانی در مورد فشارها ، اذیت و آزارها علیه وی به مجامع حقوق بشری جهان
پوریا نژادویسی
فارغ التحصیل مقطع کارشناسی ارشد برنامه برنامه سازی تلویزیون از دانشکده صدا و سیما. کارمند سابق معاونت سیاسی سازمان صدا و سیما ( اداره کلّ اخبار و اطلاعات ) تهیه کننده و کارگردان برنامه‌هایی‌ چون : دختران فراری پارک ملت- مجموعه عاشوراییان- ماجرای ورود گوشت‌های آلوده به کشور- هویت- رنگ و نقش- سیمای خانواده؛ قسمت خانواده و جوان- سازنده اولین فیلم آموزشی در خصوص نحوه چگونگی‌ رأی گیری برای ستاد انتخابات وزارت کشور- فیلم مستند دیدار سفیر کشور ژاپن در ایران از شهر همدان- مجری و خبرنگار مراکز ؛ تهران ؛ کیش ؛ همدان ؛ فارس- مسول پوشش خبری زلزله بم در سال۱۳۸۲- سر تیم خبری جلسات هیات دولت- سر تیم خبری جلسات بیت رهبری- سر تیم خبری سفرهای هیات دولت- عضو تیم خبری سفرهای رهبری- یکی‌ از عکاسان پروژه محرمانه قرار گاه سازندگی خاتم الانبیا در سایت ( قرب نوح )- همکار در برنامه‌های مختلف با عناوین دیگر چون : مشاور ؛ یکی‌ از کارگردانان هنری ؛مشاور مجری طرح ؛ نماینده حراست ؛ ناظر کیفی و پخش و ... **- عضو شورای عالی‌ تحقیق و مبارزه با مواد مخدر در وزارت کشور - عضو هسته مرکزی گزینش کلّ کشور - دبیر کنگره وزرای شهید هیات دولت در ریاست جمهوری - نماینده بنیاد شهید در ستاد کلّ نیروهای مسلح ( سماجا ) ديگر مسئوليت های پوريا نژاد ويسی از اين قرار است: - همکاری با نشريه گل آقا - همکاری کوتاه مدت با روزنامه کيهان در سال ۱۳۷۸ - تهيه کننده ی برنامه پرسش و پاسخ با دختران فراری پارک ملت، که از بخش خبری شبکه دوم تلويزيون جمهوری اسلامی پخش شد - سازنده ی اولين فيلم آموزشی انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا - دبير کنگره ی وزراء شهيد هيئت دولت - عضويت در گروه تحقيق مبارزه با مواد مخدر استاندری همدان - نماينده ی فرماندار همدان در اولين دوره ی انتخابات شورای اسلامی شهر و روستا در سال ۱۳۷۷ - سازنده ی فيلم مستند آشورا برای معاونت سياسی استانداری همدان - تهيه کننده و مجری برنامه ی خبری با عنوان "دانشجويان انقلاب چرا؟" برای بنياد حفظ آثار ارزشهای دفاع مقدس - مجری صدا و سيمای استان همدان، تهران و کيش در سال های ۱۳۸۱ تا ۱۳۸۲ - مسئول پيگيری جلسه ی سخنرانی حسين لقمانيان در همدان - يکی از همکاران مطبوعاتی در رابطه با سفر خامنه ای به همدان - مدير بازرگانی روزنامه ی اعتماد در همدان و ...