بیانیه جمع کثیری از زندانیان سیاسی زندان گوهردشت کرج در محکومیت اعدام ضدبشری غلامرضا خسروی

0
150

بیانیه جمع کثیری از زندانیان سیاسی زندان گوهردشت کرج در محکومیت اعدام ضدبشری شهید راه آزادی مردم ایران غلامرضا خسروی جهت اطلاع عموم و انتشار در اختیار رسانه ها   قرار داده شده است.

به گزارش خبرنامه ملی ایرانیان از فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران ؛ متن بیانیه به قرار زیر است:

اعدام خسروی خشونت طلبی رژیم و رسوایی مدعیان حقوق بشر

مدتی پیش آقای صادق لاریجانی به اصطلاح رئیس قوه قضاییه رژیم اسلامی حاکم بر ایران با صراحت اعلام کرد ما اعدام سیاسی نداریم. این دروغگویی آشکار به هیچ وجه شگفت انگیز نیست برای اینکه دروغگویی خصیصه ذاتی این رژیم به یادگار مانده از خمینی است .

حکومت موسوم به جمهوری اسلامی هر گاه در تنگنا قرار بگیرد دست به هر جنایتی می زند تا به هواداران خود روحیه بدهد و به زعم خود در درون نیروهای دموکراسی خواه هراس ایجاد نماید.

انتقام جویی، خشونت طلبی، خدعه و دروغگویی جزو ذات این حکومت دیکتاتوری است و هیچگاه تغییر نخواهد کرد در شرایطی که شاید رشد جنبشهای اجتماعی مثل مخالفت عمومی با اعدام ، نه به پوشش اجباری، اعتصابات پی در پی طبقه کارگری برای رسیدن به مطالبات بر حق خود ، فراگیر شدن مطالبات بر حق آزادی بی قید و شرط کلیه زندانیان سیاسی عقیدتی ، استقلال قوه قضاییه و دادرسی منصفانه و سایر مطالبات هستند، تا زمانی که در سیاستهای خارجی شکست خورده پیامد آن انزوای بیشتر، تحریمهای شدیدتر علیه رژیم، و در نتیجه تشدید اعتراضات عمومی دست به خشونتهای بیشتر نیز خواهد زد.

آنها به هر قیمت در پی حفظ قدرت و ثروت هستند. به همین دلیل خسروی ها را به دار می آویزند. تا به سایر زندانیان سیاسی پیام بدهند که مقاومت در برابر سرکوب آنگونه که در بند ۳۵۰ اوین اتفاق افتاد پیامد سختی دارد. اما از این واقعیت غافل هستند که اگرچه اعدام خسروی ها برای زندانیان سیاسی بسیار دردناک و سنگین است اما زندانی نیز از اقدامات جنایتکارانه چند جنابتکار در کرسی قدرت و ثروت نشسته منزجر هستند که این امر را از نزدیک شاهد بودیم. در عین حال اعدام غلامرضا خسروی شاید بیشتر بر زندانیان سیاسی این پیام را به دول غربی که به دروغ ادعا می کنند در مذاکرات و تعاملات خود با رژیم سراسر جنایت، خشونت و فریبکار حاکم بر ایران مسئله حقوق بشر را مورد توجه قرار می دهند ، دارد که از زمان شروع چنین مذاکراتی بر تعداد اعدامها افزوده شده و نقض سیستماتیک حقوق بشر به شدت ادامه دارد .

زندانیان سیاسی زندان رجایی شهر

۱۴ خرداد ۱۳۹۳ خورشیدی

مجید اسدی ، حسین اسدی، حسن آشتیانی، رضا اکبری منفرد، محمد امیرخیزی، …پیشه ور، ماشاأالله حائری، خالد حردانی، افشین حیرتیان، شاهرخ زمانی، علی ترلان پور، حشمت الله طبرزدی، اصعر قطان، صالح کهندل، سعید ماسوری، محمدعلی منصوری، جواد فولادوند، میثاق یزدان نژاد، ناصح یوسفی، اسد الله هادی.