بیانیه جمعی از کارگران سنندج در حمایت از کورش بخشنده

0
143

به گزارش خبرنامه ملّی ایرانیان؛ کورش بخشنده فعال کارگری و عضو کمیته هماهنگی برای کمک به ایجاد تشکلات مستقل کارگری صبح روز شنبه، ازطرف نیروهای لباس شخصی بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شده است و از وضعیت ایشان تا به حال خبری در دسترس نیست.

متن کامل این بیانیه که در اختیار خبرنامه ملّی ایرانیان قرار گرفته در پی می‌آید:

کارگران مردم آزادیخواه ایران!
فشارهای اقتصادی برگرده کارگران و توده‌های مردم در حالی روز به روز بیشتر و بیشتر می‌گردد که در آستانه ابلاغ دستمزدهای سال ۹۴ دولت، با اعلام نرخهای دروغین تورم از سوی بانک مرکزی در پشتیبانی از سرمایه‌داران قصد سرکوب دستمزدها را دارد. این اقدام سرمایه‌داران و حامیانشان در حالی صورت می‌پذیرد که طبقه مزدبگیر ایران طی سال جاری اعتراضات گسترده‌ای را برای احقاق حقوق خود مقابل کارخانه‌ها، کارگاه‌ها، نهادهای دولتی و… انجام داده‌اند که می‌توان به تجمع بزرگ معلمان در شهرهای ایران و پرستاران، کارگران پتروشیمی و…. اشاره کرد. همزمان با این اعتراضات نهادهای امنیتی بیکار ننشستند و برای هر چه تنگ‌تر کردن فضای این اعتراضات برای کارگران و فعالین کارگری جنبش کارگری اقدام به احضار، بازداشت و محکوم به زندان کارگران و فعالین کارگری در سنندج، سقز، تهران، اردکان و… نموده‌اند.
در ادامه این بازداشت‌ها روز شنبه ۱۶ اسفند ماه سال جاری، مامورین امنیتی در سنندج فعال کارگری کوروش بخشنده را بازداشت کردند. بازداشت کوروش بخشنده در حالی صورت گرفته است که مطلع گشتیم وی حدود یک ماه پیش تحت عمل جراحی قلب قرار گرفته بود و پزشک معالجش وی را از برخی فعالیتهای روزانه ممنونع نموده است. به همین خاطر ما جمعی از کارگران شهر سنندج ضمن محکوم نمودن بازداشت وی و با توجه به وخامت اوضاع جسمانی کوروش خواهان آزادی بی‌قید و شرط نامبرده و دیگر کارگران و زندانیان سیاسی در ایران هستیم .
جمعی از کارگران سنندج
اسفند ۹۳