“بچه گربه” ایرانی به جشنواره بین‌المللی ایتالیا رفت..

0
190

فیلم پویانمایی “بچه گربه” پس از شرکت در جشنواره انسی فرانسه برای دومین حضور بین‌المللی در سال 92 راهی جشنواره فیلم جیفونی ایتالیا شد.

به گزارش  مهر، فیلم پویانمایی “بچه گربه” از جدیدترین تولیدات امور سینمایی کانون به کارگردانی شیوا صادق اسدی در بخش مسابقه فیلم‌های کوتاه رده‌سنی بالای 18 سال، در جشنواره بین‌المللی فیلم جیفونی ایتالیا روز 5 مرداد 1392 به همراه فیلم‌هایی از کشورهای لهستان، کانادا، فرانسه، ایتالیا، امریکا، نروژ و روسیه به نمایش در خواهد آمد.

این جشنواره از سال 1971 آغاز به‌ کار کرده است اولین حضور بین‌المللی تولیدات کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در سال 1974 فیلم “تجربه” به کارگردانی عباس کیارستمی بود که جایزه اول بخش روایی چهارمین دوره جشنواره را از آن خود کرد.

چهل و سومین جشنواره بین‌المللی فیلم جیفونی ایتالیا از 19 تا 28 ژولای 2013 برابر با 28 تیر تا 6 مرداد 1392 در شهر جیفونی ایتالیا برگزار می‌شود.

جشنواره‌ فیلم جیفونی یکی از بزرگترین و معتبرترین جشنواره‌های فیلم و رویدادهای سینمایی کودکان و نوجوانان در جهان محسوب می‌شود که همه ساله در دهکده کوچکی به نام “جیفونی واله پیانا” در نزدیکی سالرنو در جنوب ایتالیا برگزار می‌شود.

این جشنواره ویژه فیلم‌های مربوط به کودکان و نوجوانان است که حدود سه هزار کودک و نوجوان به عنوان داور در گروه‌های سنی بین 3 تا 21 سال، به داوری آثار بخش‌های مختلف جشنواره می‌پردازند.

هیات داوران مسابقه فیلم‌های کوتاه رده سنی بالای 18سال در زمان نمایش فیلم‌ها و نشست‌های تخصصی حضور دارند و در پایان جایزه گریفین را به بهترین فیلم اعطا می‌کنند.

نمایش فیلم‌ها در هر بخش به زبان اصلی و با زیرنویس به زبان‌های ایتالیایی و انگلیسی پخش می شود. سال گذشته هم چهار فیلم انیمیشن کوتاه “روباهی که بدنبال صدا رفت”ساخته فاطمه گودرزی، “ننه کلاغه و روباهه” ساخته محمدعلی سلیمان‌زاده، “ماه مهربان” ساخته نازنین سبحان سربندی و “کچل کفترباز” ساخته صادق جوادی در چهل و دومین دوره این جشنواره بین المللی فیلم به نمایش درآمد.