بیانیه فدارسیون ووشو پس از محرومیت سنگین خواهران منصوریان

0
247

چند روز گذشته خبر محرومیت خواهران منصوریان از مدال آوران نامی رشته ووشو در سایت های ورزشی قرار گرفت.

گویا علت محرومیت این دو چهره سرشناس ووشو کشور و جهان تحت این عنوان است که؛ شهربانو منصوریان گفت: مریم هاشمی دوپینگ کرده، آن وقت مرا دو سال محروم می‌کنند، گفتند اگر به صحبت هایت ادامه دهی، بعد از این دو سال، بازهم دو سال دیگر محرومت می‌کنیم.

کمیته انضباطی فدراسیون ووشو این دو خواهر شهربانو و سهیلا منصوریان، را به ترتیب ۲۰ و ۸ ماه از حضور در میادین ورزشی محروم کرده است.

فدراسیون ووشو ایران در واکنش به برخی موارد مطرح شده در خصوص صدور احکام انضباطی خانم‌ها شهربانو و سهیلا منصوریان بیانه ای منتشر کرد.

به گزارش خبرنامه ملی ایرانیان؛ روابط عمومی ووشو چنین می نویسد؛

۱-مطابق با ماده ۲ اهداف و وظایف آیین نامه انضباطی مسابقات ورزشی که حفظ و صیانت از اخلاق حسنه، اسلامی و ورزشی و همچنین کوشش در جهت رسیدن به ارزش ها و کرامات والای انسانی در سطح جامعه ورزشی کشور و پیشگیری از برخوردهای ناشایست می باشد، در تاریخ ۱۳۹۹/۰۵/۱۵ جلسه کمیته انضباطی فدراسیون برگزار شد. این جلسه در خصوص رسیدگی به شکایت خانم مریم هاشمی علیه خانم ها شهربانو و سهیلا منصوریان و همچنین بررسی گزارشات مستند فدراسیون نسبت به تخلفات صورت گرفته از سوی خانم ها شهربانو و سهیلا منصوریان در حین تمرینات در اماکن عمومی ورزشی از قبیل مجموعه ورزشی انقلاب و چیتگر و همچنین نشر و بازنشر آن در فضای مجازی و سایر موارد اعلامی؛ نظیر اظهارات خلاف واقع، افترا و توهین، نشر اکاذیب و تشویش اذهان عمومی نسبت به فعالیت های فدراسیون ووشو ایران از طریق صفحات شخصی شبکه اجتماعی اینستاگرامی نامبردگان و اقدامات ضد منافع ملی و رفتارهای خارج از شأن یک ورزشکار ملی، با حضور اعضای کمیته، طرفین شکایت و وکلای آن ها تشکیل گردید.

۲- اعضای کمیته انضباطی با بررسی دقیق موارد مذکور پس از استماع شکایت شاکیان و اظهارات خانم ها شهربانو و سهیلا منصوریان و دفاعیات وکلای ایشان؛ تخلفات نامبردگان را منطبق با بندهای ۱، ۳ و ۵ ماده ۷ آئین نامه انضباطی مسابقات ورزشی دانسته و لذا به استناد بند۴ ماده ۸ آئین نامه مذکور؛ خانم شهربانو منصوریان را به مدت ۲۰ ماه و خانم سهیلا منصوریان را با توجه به اظهار ندامت به مدت ۸ ماه محرومیت از حضور در میادین ورزشی محکوم نمودند.

۳- این رأی در صورت اعتراض مطابق با ماده ۹ آئین نامه مزبور ظرف مدت یک هفته از تاریخ ابلاغ ۱۳۹۹/۰۵/۲۲ قابل تجدید نظرخواهی و بررسی مجدد می باشد.

۴- ضمناً برخی از اتهامات مطروحه در گزارشات واصله به فدراسیون علیه خانم ها شهربانو و سهیلا منصوریان قابلیت طرح در دادسرای عمومی و فرهنگ و رسانه را دارا می باشند.