بوکوحرام ۵۰۰ زن و کودک را ربود

0
124

گروه تروریستی بوکو حرام ۵۰۰ زن و کودک را در شمال نیجریه ربود. این دومین بار است که این گروه اسلام​گرای افراطی در ظرف یک سال گذشته دست به آدم‌ربایی‌هایی در این ابعاد می‌زند.

شاهدان عینی در شمال شرقی نیجریه روز سه‌شنبه ۲۴ مارس گفتند اعضای گروه اسلام‌گرای بوکوحرام با حمله به شهر داماساک، حدود ۵۰۰ زن و کودک را به گروگان گرفتند. این در حالی است که گودلاک جاناتان، رئیس‌جمهور این کشور اخیرا مژده پیروزی بر بوکوحرام را داده بود. گفتنی است ارتش نیجریه شهر داماساک را، که در چند کیلومتری مرز چاد قرار دارد، چند روز پیش از نیروهای بوکوحرام پس گرفته بود.

خبرگزاری رویترز در داماساک با شاهدان عینی درباره این آدم‌ربایی گروهی صحبت کرده است. یک شاهد عینی در گفت‌وگو با خبرنگار رویترز تاکید کرد، بوکوحرام پس از حمله به داماساک، ۵۰۰ زن و کودک را ربوده و پیش از بازگشت به مواضع خود، نزدیک به ۵۰ نفر از آنها را هم به قتل رسانده است. بر اساس همین گزارش، هنوز مشخص نشده است که آیا تعداد دیگری از گروگان​ها به قتل رسیده‌اند یا خیر.

تداوم آدم​ربایی گروهی بوکوحرام

بوکوحرام در ماه‌های اخیر نفوذ خود را به نیجر، کامرون و چاد، سه کشور همسایه نیجریه، نیز گسترش داد. این کشورها اکنون تلاش می​کنند با عملیاتی هماهنگ و مشترک با پیشروی و چیرگی بوکوحرام مقابله کنند. با این همه حملات این گروه افراطی در روزهای گذشته افزایش پیدا کرد.

به گزارش دویچه وله؛ فرمانده نیروهای مشترک چاد و نیجر در داماساک نیز به نقل از ساکنان این شهر تائید کرده است که بین ۴۰۰ تا ۵۰۰ زن و کودک به دست اعضای بوکوحرام ربوده شدند.