“بوستون داینامیکس” توسط هیوندای خریده می‌شود

0
284

گفته می‌شود شرکت “هیوندای” در حال مذاکره برای خرید شرکت توسعه رباتیک “بوستون داینامیکس” است که در صورت موفقیت، سومین مالک این شرکت رباتیک در یک دهه گذشته خواهد بود.

بلومبرگ گزارش داده است که شرکت رباتیک “بوستون داینامیکس”(Boston Dynamics) که به ساخت سگ‌های رباتیک با کارایی بالا شهرت دارد، ممکن است به زودی توسط شرکت “هیوندای”(Hyundai) تصاحب شود.

منابع می‌گویند مالک فعلی این شرکت یعنی “Softbank” در حال مذاکره با این خودروساز کره‌ای برای واگذاری “بوستون داینامیکس” است. ارزش این معامله می‌تواند تا یک میلیارد دلار باشد، هرچند بلومبرگ خاطرنشان می‌کند که هنوز چیزی نهایی نشده است و این معامله می‌تواند ملغی شود.

اگر فقط با خودروهای شرکت “هیوندای” آشنا باشید، ممکن است این معامله برای شما در ابتدا شگفت آور به نظر برسد، اما لازم به ذکر است که این شرکت دارای یک گروه کامل متمرکز بر رباتیک صنعتی است، بخشی که فناوری شرکت “بوستون داینامیکس” به خوبی در آن جای می‌گیرد. ضمن اینکه “هیوندای” با شیرجه زدن در فناوری‌های جدید و رو به رشد غریبه نیست.

شرکت “بوستون داینامیکس” نیز پس از تصاحب توسط “SoftBank” در سال ۲۰۱۷ بیشتر بر تجاری سازی فناوری خود تمرکز کرده است. این شرکت در ابتدا در دهه ۹۰ از دل موسسه فناوری ماساچوست(MIT) بیرون آمد و در سال ۲۰۱۳ توسط “گوگل” خریداری شد؛ جایی که عمدتا کار تحقیقاتی خود را در آن ادامه داد.

به گزارش ایسنا و به نقل از انگجت، اکنون تصاحب توسط “هیوندای” می‌تواند این شرکت را به سمت تجاری سازی بیشتر فناوری اش سوق دهد.