بنیامین نتانیاهو: نباید به توافق هسته‌ای با جمهوری اسلامی بازگشت

0
110

نیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل یکشنبه ۲۲ نوامبر ۲۰۲۰ تاکید کرد که نباید به توافق هسته‌ای با رژیم جمهوری اسلامی بازگشت.

همزمان با تاکید‌های مکرر دولت دونالد ترامپ رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا مبنی بر این‌که حداقل تا ۲۰ ژانویه، زمان انتقال قدرت به جو بایدن رئیس جمهوری منتخب، به اعمال سیاست فشار حداکثری بر رژیم جمهوری اسلامی تا تغییر رفتار آن در منطقه و ممانعت از فعالیت‌های آن در برهم زدن ثبات در منطقه ادامه خواهد داد، بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل نیز بر ضرورت عدم بازگشت به توافق هسته‌ای با رژیم جمهوری اسلامی تاکید کرد.

نتانیاهو یکشنبه در اظهاراتی رسانه‌ای ضرورت ادامه بکارگیری سیاست عدم سازش جهت حصول اطمینان از عدم دست‌یابی رژیم جمهوری اسلامی به سلاح هسته‌ای را مورد تاکید قرار داد.

نخست وزیر اسرائیل همچنین گفت که کشورهای عربی زیادی در قبال اسرائیل تغییر موضع داده‌اند.

العربیه نوشت؛ او همچنین این تغییر موضع کشورهای عربی در قبال تل‌آویو را به خاطر موضع قاطعانه کشورش در قبال برنامه هسته‌ای رژیم جمهوری اسلامی و مخالفت آن با توافق هسته‌ای ۲۰۱۵ امضا شده با قدرت‌های جهانی دانست که دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا آن را «فاجعه‌بار» توصیف و در سال ۲۰۱۸ فرمان خروج ایالات متحده از آن را صادر کرد.