بنیامین نتانیاهو: جاسوسان اسرائیلی مرتب از ایران دیدار می کنند

0
269

نخست وزیر اسرائیل در دیدار با دیپلمات‌ها اعلام کرد مأموران اطلاعاتی اسرائیل برای مقابله با جاه طلبی جمهوری اسلامی در برنامه هسته‌ای، در سراسر جهان فعال هستند و به منظور آگاهی یافتن از تازه ترین فعالیت‌های جمهوری اسلامی، مدام به ایران سر می زنند.

روزنامه تایمز اسرائیل این سخنان روز یکشنبه بنیامین نتانیاهو خطاب به دیپلمات‌ها را نقل می‌کند که گفته است: «ما در ارتباط با برنامه هسته‌ای جمهوری اسلامی، درگیر یک جنگ در سرتاسر جهان هستیم.»

نخست وزیر اسرائیل تاریخ مشخصی برای دیدارهای ماموران اطلاعاتی آن کشور از ایران ذکر نکرد.

سه ماه پیش وی از کشف و انتقال اسنادی از ایران خبر داد که به گفته او نشان می داد جمهوری اسلامی قبل از توافق هسته‌ای قصد تولید بمب هسته‌ای را داشته است. به گفته او، جاسوس‌های اسرائیل این مدارک را از انباری در تهران سرقت کرده بودند.

آقای نتانیاهو که از مخالفان سرسخت برجام است، همواره گفته است توافق هسته‌ای سال ۲۰۱۵ مانع از دستیابی جمهوری اسلامی به سلاح هسته‌ای نمی‌شود.

نخست وزیر اسرائیل در راستای سیاست مقابله با برنامه هسته‌ای جمهوری اسلامی، به تقویت مناسبات با کشورهای عرب روی آورده است.

کشورهای عرب منطقه نیز به خاطر مداخله های روز افزون جمهوری اسلامی در سیاست های منطقه در نگرانی های اسرائیل شریک هستند.

در ارتباط با صلح با فلسطینی‌ها، نخست وزیر اسرائیل می گوید: «تا زمانی که فلسطینی ها با ما صلح نکنند، از تلاش برای رسیدن به صلح با جهان عرب دست نخواهم کشید. صلح یک فرایند عادی سازی مناسبات با جهان عرب است. ما به جای آن که به هوا و هوس‌های فلسطینی‌ها دلخوش کنیم، جویای رابطه با جهان عرب هستیم.»

نخست وزیر اسرائیل ابراز امیدواری کرد که عادی شدن مناسبات با جهان عرب، موجب رسیدن به صلح با فلسطینی ها شود.

به گزارش صدای آمریکا؛ در مسیر عادی سازی رابطه با جهان عرب، آقای نتانیاهو ماه پیش در عمان به دیدار سلطان قابوس رفت و در پشت پرده به همکاری با دولت عربستان سعودی نیز روی آورده است.