بمباران محموله‌های‌ سلاح جمهوری اسلامی در فرودگاه دمشق توسط اسرائیل

0
206

اسرائیل طی حملاتی هوایی مواضع نظامی سوریه در حومه دمشق و محموله‌های تسلیحات جمهوری اسلامی ارسالی برای حزب‌الله را در فرودگاه پایتخت این کشور هدف قرار داد.

رسانه‌های رژیم سوریه از کشته شدن 3 نفر و وارد آمدن خسارت‌های مادی در نتیجه حملات هوایی اسرائیل به اهدافی در این کشور خبر دادند.

دیدبان حقوق بشر سوریه شامگاه جمعه 30 اردیبهشت اعلام کرد که وقوع انفجارهایی پی در پی، دمشق پایتخت سوریه را لرزاند.

دیدبان افزود که در اثر واکنش پدافند هوایی رژیم سوریه به حملات هوایی اسرائیل علیه مواضع نظامی در پیرامون دمشق، انفجارهای متوالی در این منطقه شنیده شد.

از سویی دیگر منابع از حملات هوایی اسرائیل به پیرامون فرودگاه دمشق و طرطوس در سوریه خبر دادند.

به گفته این منابع، حملات اسرائیل محموله‌های تسلیحات جمهوری اسلامی که به فرودگاه دمشق رسیده و از آنجا در حال انتقال به حزب‌الله لبنان بود را هدف قرار داد.

العربیه به نقل از سانا نوشت؛ نیز جمعه اعلام کرد که پدافند هوایی این کشور به این حملات واکنش نشان داده و تعدادی از موشک‌های متخاصم را در آسمان حومه جنوبی دمشق هدف قرار داده و سرنگون کرده است.

پیش از آن نیز از شنیده شدن صدای وقوع انفجارهایی در آسمان دمشق، پایتخت سوریه خبر داده بودند و به نقل از خبرنگار خود نوشت که پدافند هوایی سوریه با «اهداف دشمن در آسمان حومه دمشق» مقابله کرده است.

اسرائيل بدون به‌عهده گرفتن مسئولیت آن حملات، همواره به بمباران اهداف متعلق به جمهوری اسلامی و گروه‌های شبه‌نظامی حزب‌الله لبنان در عمق خاک سوریه اقدام کرده است.