بزنگاه بیداری

0
154

*مزدوران جنایتکاری، مانند اکبر خوش کوشک، هرگز از وزارت اطلاعات جدا نگشته، بلکه این اشخاص در پی‌ مأموریت بر علیه اپوزیسیون وارد عمل میشوند! این اقدامات سر سپردگان جمهوری اسلامی به هیچ وجه تازگی ندارد، پیش از این هم افرادی چون؛ محمد رضا مدحی از فرمانده هان اطلاعاتی‌، نقش مشابهی را بازی کردند.

به هر جهت یادآور میشوم، طرح کلی‌ این مأموریت‌ها در بخش ویژه شورای امنیت رژیم، با نظر محققین و کارشناسان باتجربه، از جمله جامعه شناسان و روانشناسان متعدد، پس از بررسی‌‌های علمی‌ و کاربردی گسترده، تنظیم شده و آنگاه توسط وزارت اطلاعات سازماندهی و اجرا میگردد.

نکته مورد اهمیّت چنین اقدامات حیله گرانه، این است که؛ به منظور باور پذیری و جذب اعتماد در بین منتقدین و مخالفین دستگاه حاکمیت، عوامل اجرای طرح، پیش از هر چیز به خاطر همکاری‌هایشان با حکومت، به ظاهر ابراز پشیمانی میکنند، بعد حتا به طور مستقیم بر ضّد رژیم یا مهره‌های وابسته نیز، افشا گری کرده و از اپوزیسون نیز جانبداری میکنند.

اما مهمترین اهداف این گونه مأموریت ها، غالباً تخریب چهرهٔ‌های اثر گذار مخالف رژیم، ایجاد فضای یأس و ناامیدی و حس بی‌ اعتمادی در میا‌‌ن پیکار جویان و کوشندگان آزادی، جمع آوری اطلاعات، همچنین سر پوش نهادن بر جنایات حکومت است!

توضیح اینکه؛ این تنها گوشه‌ای از عملکرد و توطئه‌های جمهوری اسلامی به منظور صدمه زدن به مبارزین است، هزاران مورد دیگر، از قبیل اعزام دانشجو و استاد به دانشگاه‌های خارج، افرادی به عنوان پناهجو، تیم‌‌های ورزشی، هنرمندان، نفوذ در رسانه‌ها از طریق برخی‌ از خبرنگاران و غیره وجود دارد، همچنین در داخل نیز با همین شیوه به وسیله افرادی چون نوری زاد، خزعلی و امسال آنها و هنرمندانی مثل تتلو و بسیاران دیگر، به شکل وسیع و شوربختانه تاثر گذاری عمل میکنند.

آن دسته از افرادی که با کمال تعجب همواره پرسشی را در مورد راز بقأ طولانی حکومت اقتدار گرایان مطرح میکنند، اکنون درمیابند که؛ رژیم اسلامی در حقیقت، بر پایه دو گروه بزرگ خائنین و بی‌ خردان استوار است!

امید است تمامی‌ روشن گران و پویندگان رهائی، با هوشیاری و دقت نظر، جامعه درون و برون مرز را، از هر گونه فریب حکومت برحذر دارند.
آگاه باد هم میهن و آزاد باد میهن
کاسپین ماکان
۱۵ مارچ ۲۰۱۵

مطلب قبلیاجرای تورهای شاد در چهارشنبه سوری ممنوع
مطلب بعدیسرخی روی تو از من ، زردی روی من از تو
کاسپین ماکان
کاسپین ماکان مهر فیلمساز، خبرنگار، عکاس حرفه ای، فعال حقوق بشر و کنشگر مسائل سیاسی است. وی در رشته های فیلمسازی و معماری تحصیل کرده و از سال ۱۳۷۰ فعالیت های فرهنگی و هنری خود را در زمینه های کارگردانی فیلم، نویسندگی، شعر، گویندگی، عکاسی و ... آغاز نمود. فیلم مستند تاریخی قنات، فیلم علمی باروری ابرها، کتاب عکس جشنوراه فرهنگی و گردشگری، کتاب نفیس نگین طبرستان، کتاب نفیس بشنو از نی ، برپایی نمایشگاه های تخصصی عکس تاریخ و طبیعت ایران، اولین و بزرگترین نمایشگاه عکس مولوی در دنیا، و نیز ده ها نمایشگاه عکس دیگر با موضوعات فرهنگی و تاریخ معماری، از جمله آثار مهم وی به شمار می روند. کاسپین ماکان در روزنامه های همشهری، سرمایه و ... قلم زده است. کاسپین ماکان چندی پس از مرگ نامزدش، ندا آقاسلطان و آزادی موقت از زندان، از ایران خارج شد. وی به سوئیس، سوئد، آلمان، ایتالیا و چندین کشور دیگر سفر کرد و در مصاحبه‌هایی پی در پی به انتقاد از نظام جمهوری اسلامی پرداخت. کاسپین ماکان با دعوت سازمان ملل، به سوئیس رفته و در آنجا در رابطه با نقض قوانین حقوق بشر توسط حاکمیت ایران پرداخت.