برنامه نود؛ مهدوی کیا بهترین هافبک راست شد

0
136

برنامه این هفته نود با بررسی مشکل بازیکنان سرباز و همچنین انتخاب مهدی مهدوی‌کیا به عنوان بهترین هافبک راست فوتبال ایران بعد از انقلاب روی آنتن رفت.

 برنامه این هفته نود در حالی آغاز شد که نظرسنجی آن به انتخاب بهترین هافبک راست فوتبال ایران بعد از انقلاب اختصاص داشت. برای این نظرسنجی گزینه‌های مرتضی کرمانی مقدم، مهدی مهدوی کیا، مجید نامجومطلق و محمد نوازی انتخاب شده بود.

وحید شمسایی و کنایه سنگین به بازیکنان جوان
بخشی از برنامه این هفته به گفتگوی ویژه بهترین بازیکن فوتسال سال ۲۰۱۵ آسیا مربوط بود. وی در این گفتگو به بازیکنان جوان فوتسال و همچنین رئیس کمیته فوتسال کنایه زد و خاطره‌ای جالب از دوران خدمت سربازی‌اش بازگو کرد:

* جزو بازیکنانی هستم که با سه رئیس فدراسیون بوده‌ام و از هر سه جایزه گرفتم. با هر سه رئیس در مراسم بهترین‌ها هم بوده ام ولی رئیس ما (افتخاری رئیس کمیته فوتسال) سومین عنوان را به ما تبریک گفته است!

* در دوران خدمت سربازی مسابقه فوتبال گذاشتند. همه سربازها به تیم‌های قوی می‌رفتند ولی من گفتم به تیمی بروم که نفع ببرم. برای همین به تیم آشپزخانه رفتم! مسئول آشپزخانه گفت اگر تیم را قهرمان کنی هر روز چند سیخ کوبیده می‌دهیم! من شرط گذاشتم که اگر قهرمان شدیم، صبح‌ها هم به من نیمرو بدهند که قبول کردند. در این مسابقات تیم ما اول شد. بعد از آن هر روز به آشپزخانه می‌رفتم و می‌گفتم نیمرو و کوبیده من کو!

* یک پزشک ۱۰ سال پیش گفت دیگر نباید بازی کنی! اینقدر که در فیزیوتراپی هستم در خانه ام نیستم!

* دو نفر در دنیا زیاد می‌چرخیدند. یکی ابراهیم چرخی و یکی من!

* تا این هله هوله‌ها (بازیکنان جوان) هستند من حالاحالاها بازی می‌کنم! (با خنده و شوخی)

این هفته تعیین تکلیف سرمربی فولاد خوزستان
علیرضا اژدری زاده مدیرعامل باشگاه فولاد خوزستان میهمان تلفنی برنامه این هفته بود. او در این گفتگو تاکید کرد که وضعیت فولاد «خیلی خیلی بغرنج است» و هیات مدیره باشگاه طی دو روز آینده جلسه‌ای را برای تعیین وضعیت سرمربی این تیم برگزار می‌کند. اژدری زاده همچنین گفت که هیچکدام از چکهای مدیران استقلال اهواز که نسبت به خرید امتیاز تیم فولاد نوین اقدام کرده بودند، پاس نشده است.

طعنه اسپانیایی عادل به نصیرزاده!
بررسی بازیکنان سرباز و بازگشت آنها به تیم‌های خود بعد از اتمام دوران خدمت، سوژه دیگری بود که مورد بررسی قرار گرفت. عادل فردوسی پور در این بخش گفت: اگر هوشنگ نصیرزاده (رئیس کمیته تدوین مقررات فدراسیون فوتبال ایران) در فدراسیون فوتبال اسپانیا بود قطعا می‌توانست رای را به سود رئال مادرید برگرداند. (رئال هفته گذشته با رای فدراسیون فوتبال اسپانیا به خاطر بازی دادن به یک بازیکن محروم از جام حذفی کنار گذاشته شد.)

ارائه راهکار برای بازیکن سرباز صبای قم
هوشنگ نصیرزاده در واکنش به صحبتهای فردوسی پور روی خط تلفنی برنامه آمد و گفت: بخش سربازی در زمره پیوست‌های نقل و انتقالاتی است که توسط سازمان لیگ تهیه شده است ولی بخش آیین نامه نقل و انتقالات که بیشتر ترجمه فیفا است کار کمیته تدوین مقررات است. ما زحمت می کشیم ولی شکل صحبت کردن درست نیست.

همچنین احمدرضا براتی کارشناس حقوقی درباره راهکار مشکل پیش آمده برای باشگاه صبا پس از بازگشت فرید بهزادی از تراکتورسازی به این تیم، گفت: بهترین راهکار این است که کریمی تا نیم فصل بیرون بماند و بازی نکند. البته باشگاه سیاه جامگان هم به بازی کریمی مقابل این تیم معترض است که چون این اعتراض در زمان مناسبی صورت نگرفته، وارد نیست.

قهرمانی و دعوت رئیس کمیته داوران به مناظره
محسن قهرمانی که بعد از پایان بازی تراکتورسازی با استقلال در لیگ برتر از دنیای داوری خداحافظی کرد، روی خط برنامه آمد و گفت: تصمیم من برای خداحافظی ناگهانی نبود. در کلاس توجیهی شروع فصل گفته بودم این آخرین فصل حضورم در دنیای قضاوت است و احتمالا در نیم فصل دوم نخواهم بود. البته دوستان در همان زمان فکر می‌کردند من شوخی می‌کنم.

وی افزود: این تصمیم را حداقل از سه، چهار ماه قبل گرفته بودم. زمانی که ابلاغ هفته پانزدهم را خواندم، دیدم بهترین موقعیت است و می‌توانم تصمیم را عملی کنم.

داور بازنشسته فوتبال با بیان اینکه ناراحت نیست، تصریح کرد: خوشحالم که حداقل از حالا به بعد خدمت عزیزانی هستم که نبودن‌هایم را تحمل کردند بخصوص خانواده و عزیزانم. قرار شد یک روز به برنامه شما بیایم و درباره این موضوع صحبت کنیم. پیشنهاد من این است که یک نفر از اعضای کمیته داوران هم در آن جلسه باشد. از شما خواهش می‌کنم فریدون اصفهانیان رئیس کمیته را دعوت کنید تا درباره کلیات داوری صحبت کنیم. دوست دارم این شرایط را مهیا کنند و جوری نباشد که من فقط در مقام پاسخگویی حاضر شوم.

وی با گفتن این جمله که «شما می دانید سکوت خیلی سخت است» به صحبت‌هایش خاتمه داد.

ویژه برنامه مرد وفادار فوتبال با رکورد دست نیافتنی
چهارصدمین بازی ابراهیم صادقی برای تیم سایپا در لیگ برتر سوژه‌ای بود که گزارش ویژه‌ای برای آن تهیه شده بود. گزارشگر برنامه قبل از بازی سایپا با استقلال اهواز با حضور در اردو و رختکن تیم سایپا گفتگویی را با ابراهیم صادقی انجام داد. همچنین جواد نکونام و مجید جلالی هم در این خصوص صحبت کردند. سرمربی سایپا اعلام کرد که صادقی را خودش از تیمهای امید سایپا به تیم بزرگسالان اضافه کرده بود.

انتخاب بهترین هافبک راست و تهدید به شکایت به فیفا
حدود یک میلیون و پانصدهزار نفر در نظرسنجی برنامه این هفته شرکت کردند که ۷۷ درصد آنها به مهدوی کیا به عنوان بهترین هافبک بعد از انقلاب رای دادند. در لحظات پایانی برنامه هم علی حنطه سرمربی استقلال اهواز پیامی را در خصوص اشتباهات داوری به برنامه فرستاد و تهدید کرد به خاطر گزارش اشتباه داور به فیفا شکایت خواهد کرد!