بررسی اطلاعاتی یک فریب رسانه ای؛ فرامرز دادرس، کارشناس اطلاعاتی

1
244

آمد نیوز می‌نویسد: یک مقام آگاه نزدیک به بیت رهبری به خبرنگار «آمدنیوز» اطلاع داده است که طی ماه‌های گذشته، مبلغ یک میلیارد و ۸۴۰ میلیون دلار از منابع بیت رهبری که به دستور «سیدمجتبی خامنه‌ای» فرزند خبرساز رهبر جمهوری اسلامی از طریق یک بانک افغانستانی متعلق به «احسان کرزای» برادر «حامد کرزای» رئیس‌جمهور پیشین افغانستان وبا استفاده از یک شعبه‌ی این بانک در دوبی به کشور سوریه ارسال شده تا میان رزمندگان وابسته به جمهوری اسلامی در آن کشور تقسیم شود، ولی این پول‌ها هرگز به مقصد نرسیدند و دو تن از فرماندهان سپاه پاسداران، این مبلغ عظیم را به سرقت برده‌اند.
در دنباله این گزارش؛ آمد نیوز با پیش کشیدن نام چند سازمان اطلاعاتی معروف جهان و نام های چندین نفرچند صفحه را سیاهکاری کرده و برای خوراندن این جعل به مردم هیجان‌زده و ساده دل سنگ تمام گذاشته است.

اصولاً چنین مبلغی نمی‌تواند از بانک کشوری چون افغانستان بسوی دوبی و سپس سوریه ارسال شود، چون هم افغانستان و هم سوریه شدیداً زیر کنترل سازمان های اطلاعاتی غرب و شرق قرار دارند و از سوی دیگر خزانه داری آمریکا بر انتقال پول از سوی رژیم جمهوری اسلامی نظارت شدیدی اجرا می‌کنند، و به دلیل وجود صد ها شرکت تجارتی وابسته به سپاه پاسداران در کشور امارات متحده عربی و اختلافاتی که میان ایران و امارات وجود دارد این انتقال پول نمی‌توانسته است از چشم این نهاد های گوناگون پوشیده بماند.ایران و سوریه زیر تحریم های گوناگون قرار دارند.

اکنون باید پرسید چگونه با همه این مشکلات، آن دو سردار سپاه توانسته اند این چنین مبلغ قابل توجهی را به سرقت ببرند؟ آیا سرداران سپاه این پول‌ها را به بانک یا بانک هایی در جهان انتقال داده‌اند؟ اگر چنین باشد باز مشکل بزرگ دیگری پدید خواهد آمد چون باز همین کنترل ها از سوی نهاد هایی که در بالا برشمردم دوباره اجرا خواهد شد.
اگر بپذیرم که این دو سردار سپاه این پول‌ها را بطور نقد خارج یا پنهان کرده باشند مشکلات بی شمار دیگری سر راه آنان قرار دارد.

اگر این مبلغ را به اسکناس های صد دلاری تبدیل کنیم شمار اسکناس ها برابر= (18,400,000) برگ می شوند, هر برگ اسکناس صد دلاری حدود یک گرم وزن دارد، بنابراین وزن این محموله اسکناس برابر (18,400) کیلو گرم می شود, یعنی برای حمل و نقل این محموله اسکناس باید یک تریلی که قادر به حمل بیش از هیجده تن بار باشد را در نظر گرفت.

آمد نیوز مدعی است که این پول‌ها برای پرداخت به رزمندگان وابسته به ایران در سوریه ارسال شده است. چگونه می‌توان پذیرفت که در جبهه جنگ پول نقد میان رزمندگان تقسیم می‌کنند. آیا رزمندگان در جبهه های سوریه به پول نقد نیاز دارند؟ آیا وجود پول نقد در جیب‌ رزمندگان در جبهه باعث عدم توجه رزمندگان به جنگ و توجه آنان در نگهداری پول نمی شود؟ آیا وجود پول نقد نزد رزمندگان باعث نا امنی خود رزمندگان و مسأله سرقت میان آنان نخواهند شد؟.
می‌دانیم که رزمندگان اعم از ایرانی یا شیعیان دیگر کشور هایی که زیر نظر سپاه پاسداران در سوریه می جنگند بطور مرتب برای استراحت و مرخصی و دیدار بستگان خود به ایران رفت و محل زندگی خود رفت و آمد می‌کنند و حقوق و مزایای این رزمندگان در حساب های بانکی آنان در ایران نگهداری می شود.

بیست ویکم سپتامبر 2017

1 نظر

  1. من یک افسرسابق ارتش شاهنشاهی میباشم، افتخارمیکنم که جناب دارس یکی از همقطارانم هستنند، ایشان یک نمونه بارزی است، که درنظام گذشته ، افسران ارتش باید مراحل فراوانی سپری میکردنند تا به مقامهای بالا وبه درجه امیری برسند ، مثل امروز جمهوری اسلامی نبود، که ملاک ترقی وتعالی برمبنای بی رحمی وآدمکشی باشد، یک جوان باید بادیپلم ریاضی ویا طبیعی، پس ازقبولی درکنکور دانشکده افسری وآزمایش های تندرستی بدنی ، روحی وروانی ، برای مدت 3سال شبانه روزی را باموفقیت بپایان بر ساند، سپس بادرجه ستواندومی فارغ تحصیل شود، یک سال هم دوره رسته ای رزمی ویا پشتیبانی… بگذراند، تازه میشوید فرمانده دسته، اما دراین نظام مقدس!!! تنهاچیزی که بدان احتیاج ندارند ، دانش ومهارت وتخصص است!!!!! همین که به این رژیم وفاداری خودرا با آدمکشی وجنایت به اثبات برسانید بدرجات سرداری وسپهسالاری خواهید رسید مانند: سرلشکرفیروزآبادی دامپزشک، حتی خدمت سربازی نرفته؟؟؟، رضائی حمال میدان تره بار، قالیباف شمع دزد حرم امارضا، سردار نقدعلی شمع فروش حرم امامان تشیع درکربلا ونجف .رحیم صفوی، دریاداری که حتی شنا بلد نیست وامثالهم ، خود بخوان حدیث مفصل از این مجمل… اما این برادران قاچاقچی الحق وال انصاف در رجزخوانی وسرکوبی مردم بیدفاع ما ، همتا ندارند؟؟؟!!!

نظرات بسته است