برد پیت داستان زندگی مارتین لوترکینگ را فیلم می‌کند

0
263

فیلم «سلما» درباره زندگی مارتین لوتر کینگ و جنبش حقوق مدنی آمریکا به تهیه کنندگی چهره‌های مطرح ساخته می شود.

 در این فیلم که درباره جنبش حقوق مدنی آمریکا در سال ۱۹۶۵ است بازیگران متعددی برای ساخت فیلمی درباره زندگی مارتین لوتر کینگ از سوی کمپانی پارامونت جلوی دوربین می‌روند.

در حالی که دیوید اویلو در نقش مارتین لوتر کینگ ظاهر می شود، آندری هالند در نقش اندرو یانگ سیاستمدار و فعال اجتماعی بازی می کند. نقش همسر کینگ یعنی کورتا اسکات کینگ را کارمن اجوگو ایفا خواهد کرد. از آنجا که این وقایع در دوره ریاست جمهوری لیندون جانسون شکل گرفت، تام ویلکیسنون نیز در نقش این رییس جمهوری آمریکا ایفای نقش خواهد کرد.

این فیلم را آورا دو ورنی کارگردان «میان هیچ جا» جلوی دوربین می‌برد و در آن تلاش و راهپیمایی سیاهپوستان برای عبور از سلما به مونتگومری مرکز آلاباما را در مرکز توجه داستان خود قرار داده است. این راهیپیمایی در سال ۱۹۶۵ به منظور دریافت حق رای انجام شد و پلیس جلوی برگزاری آن را گرفت. در این فیلم نشان داده می شود که سازمان‌دهندگان سه بار تلاش کردند تا این سفر را انجام دهند و هر بار شمار شرکت‌کنندگان بیشتر از بار پیش بود.

این فیلم با حضور تهیه کنندگان قابل توجهی شکل گرفته که اپرا وینفری و موسسه «هارپو» متعلق به وی، «کمپانی پلن بی» متعلق به برد پیت که تهیه کننده فیلم «۱۲ سال یک برده» برنده اسکار امسال بود و کریستین کالسون که تهیه کننده فیلم «زاغه نشین میلیونر» برنده اسکار بود، ساخته می‌شود.

به گزارش مهر به نقل از هالیوود ریپورتر،اندور جکسون یانگ در سال ۱۹۶۱ راهی آتلانتا شد تا مدیریت کنفرانس رهبری مسیحیان جنوبی را برعهده بگیرد. او همکاری تنگاتنگی با مارتین لوتر کینگ در جنبش حقوق مدنی سیاهپوستان داشت و روزی که کینگ در سال ۱۹۶۸ در ممفیس ترور شد، همراه وی بود.

www.belfasttelegraph.co.uk