برایان هوک: موضوع لغو روادید بستگان مقام‌های جمهوری اسلامی در آمریکا تحت بررسی است

0
147

نماینده ویژه دولت ایالات متحده در امور جمهوری اسلامی درباره برخی درخواست‌ها برای لغو روادید بستگان مقام‌های جمهوری اسلامی که در آمریکا تحصیل یا زندگی می‌کنند، گفت این موضوع تحت بررسی است.

برخی نمایندگان کنگره برای تنبیه جمهوری اسلامی بابت گروگان‌گیری هایش تلاش جدیدی را برای لغو روادید صادره برای بستگان مقام‌های رژیم جمهوری اسلامی  که در آمریکا تحصیل یا کار و زندگی می‌کنند آغاز کرده‌اند.

برایان هوک در پاسخ به پرسشی در همین مورد گفت، ما در حال بررسی سیاست‌های صدور روادید هستیم تا آن که بتوانیم این موضوع را حل و فصل کنیم.

وی با اشاره به محدودیت‌های ویزایی برای متقاضیان ایرانی به دلیل نبود روابط دیپلماتیک و عدم همکاری
جمهوری اسلامی برای تبادل اطلاعات گفت، با این حال ما برای دانشجویان استثناهایی قائل می‌شویم.

آقای هوک اضافه کرد، اولویت اول ما البته مراقبت از آمریکایی‌هاست و وقتی حکومت جمهوری اسلامی درصدر حامیان تروریسم جهانی باشد، این موضوع بر سیاست‌های ویزایی ما تاثیر می‌گذارد، حتی دانشجویان.

رئیس گروه اقدام جمهوری اسلامی در این گفت‌وگو که روز چهارشنبه انجام شد، درباره دیگر ملاحظات وزارت خارجه در این زمینه نیز گفت، برخی از بستگان مسئولان جمهوری اسلامی نیز که اینجا هستند تابعیت آمریکایی دارند.

به گزارش صدای آمریکا؛ وی، با بیان این که دلایل مختلفی برای اقامت این ایرانیان در آمریکا وجود دارد، گفت «در هر حال ما نگرانی در این مورد را شنیده‌ایم و در حال بررسی آن هستیم. این همه چیزی است که فعلا می‌توانم بگویم.»