بذرپاش رئیس دیوان محاسبات شد

0
235

مهرداد بذرپاش با رای نمایندگان مجلس به عنوان رئیس دیوان محاسبات کشور انتخاب شد.

بذرپاش در ابتدا و در بیان برنامه‌های خود طی سخنانی گفت:  کسی که از خود حساب نکشد حسرتش مستمر خواهد بود. دیوان محاسبات کشور مصداق همین حسابرسی است. نهادی که درقانون اساسی با هدف نظارت ملت بر وضع مالی کشور تعبیه شده است. 

برای انتخاب رئیس دیوان محاسبات نیاز به اکثریت نسبی مجلس یا همان بیش از یک سوم آراء نمایندگان مجلس دارد.

مهرداد بذرپاش که اکنون ۴۰ ساله است فعالیت جدی و اجرایی خود را از حلقه مشاوران جوان شهردار اسبق تهران یعنی محمود احمدی نژاد آغاز کرد. فعالیتی که بعدها با رئیس جمهور شدن احمدی نژاد گسترده‌تر شد. بذرپاش ابتدا رئیس شورای مشاوران ریاست جمهوری شد و پس از مدت کوتاهی در فروردین ۸۶ و در سن ۲۸ سالگی به سمت مدیرعامل شرکت پارس خودرو از زیرمجموعه‌های گروه تولیدی خودرو سایپا انتخاب و به فاصله بسیار کوتاهی یعنی بهمن ماه همان سال به مقام مدیرعاملی این گروه صنعتی دست یافت.

بذرپاش سال ۸۸ و پس از پایان مسوولیت خود در سایپا به سمت معاون رییس‌جمهور و رئیس سازمان ملی جوانان منصوب شد و تا سال آذرماه ۸۹ نیز در این سمت فعالیت کرد. او در نهمین دوره انتخابات مجلس به عنوان نماینده به مجلس راه یافت.  

او در حال حاضر مدیرمسوول روزنامه وطن امروز است و سابقه ریاست فرهنگسرای خاوران، عضویت در هیات نمایندگان اتاق بازرگانی و صنایع و معادن تهران، مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه صنعتی شریف، عضویت در شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی کشور و سابقه عضویت در هیات رئیسه فدراسیون‌های تیراندازی، اتومبیلرانی و موتورسواری جمهوری اسلامی ایران را دارد.

همشهری نوشت؛ بذرپاش از نظر سیاسی نزدیک به جبهه پایداری است.