با فناوری جدید دیجیتالی می‌توان هویت جسدهای دهه‌ها پیش را شناسائی کرد

0
106

اداره تحقیقات فدرال آمریکا موسوم به اف بی آی می گوید با بهره گیری از یک فناوری جدید در انگشت نگاری، هویت جسدها از سال های دهه ۱۹۷۰ به بعد قابل شناسائی شده و تاکنون بیش از ۲۰۰ مورد جسد با این فناوری شناسائی شده اند.

به گزارش آسوشیتدپرس، از ماه فوریه سال جاری اف بی آی از این فناوری استفاده می کند و موفق شده است ۲۰۴ جسد را که در فاصله سال های ۱۹۷۵ تا دهه ۱۹۹۰ یافت شده اما شناسائی نشده بودند را کشف هویت کند.

این کشف در سرتاسر آمریکا و بخصوص در ایالت های آریزونا، کالیفرنیا، تگزاس، نیویورک و فلوریدا بشدت مورد استفاده قرار گرفته است.

برایان جانسون مدیر واحد انگشت نگار ی اف بی آی به کمک ۸ تن از همکارانش در واحد، جسدهای ۱۵۰۰ ناشناس دهه های گذشته را با برنامه کامپیوتری بررسی و آزمایش کرده و گاه حتی به یاری یک انگشت جسد، هویت را مورد شناسائی قرار داده اند.تا پیش از این، اثر انگشت هر ۱۰ انگشت برای شناسائی هویت ضرورت داشت.

به گزارش صدای آمریکا؛ این واحد از تمام شاخه های محلی خواسته است با رجوع به پرونده های سال ها و دهه های گذشته و استفاده از این فناوری جدید، به خانواده ها در آگاهی از سرنوشت عزیزانشان که نامشخص مانده است، کمک کنند.