با حکم خامنه ای؛ حسین اشتری فرمانده نیروی انتظامی شد

0
897

با صدور حکمی از سوی خامنه ای، حسین اشتری جایگزین احمدی مقدم در فرماندهی نیروی انتظامی شد.
به گزارش خبرنامه ملّی ایرانیان به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دفتر خامنه‌ای در حکمی حسین اشتری را به سمت فرمانده نیروی انتظامی جمهوری اسلامی منصوب کرد.

وی قبلاً در جنگ ایران و عراق عضو سپاه پاسداران و قبل از انتخاب به عنوان فرمانده نیروی انتظامی به مدت ۹ ماه جانشین این فرماندهی بوده است.

لازم به ذکر است که وی قبلاً در رابطه با مخالفین نظام بیان داشته بود افرادی که ایجاد ناامنی و  اختلال در چرخه اقتصادی، سیاسی و فرهنگی جامعه می شوند، این افراد محارب هستند و باید به شدت با آنان برخورد کرد.

متن حکم خامنه ای به این شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم
سردار سرتیپ پاسدار حسین اشتری
نظر به تعهد و شایستگی و حسن سوابق خدمتی و بنا به پیشنهاد وزیر محترم کشور و جانشین فرمانده کل قوا در امور نیروی انتظامی، شما را به سمت فرمانده نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران منصوب می کنم.
لازم است اقدامات شایسته دوران تصدی سردار سرتیپ احمدی‌مقدم نظیر؛ ارتقاء فضای اسلامی و انقلابی ناجا، صیانت از کارکنان خدوم و توجه جدی به معیشت آنان، تقویت مرزبانی و کاهش تخلفات جاده‌ای تداوم یابد و رعایتهای دقیق در بهبود خدمات انتظامی و برنامه‌ریزی مستمر و ابتکار عمل لازم در برقراری امنیت و آرامش اخلاقی و اجتماعی، دنبال شود.
از قوای سه‌گانه، بویژه وزارت کشور، دبیرخانه شورای عالی امنیت ملی، صدا و سیما، ستاد کل نیروهای مسلح و سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور، انتظار می‌رود که در شرایط حساس کنونی، حمایت‌های لازم از نیروی انتظامی را در ابعاد مادی و معنوی، به عمل آورند.
از تلاشهای بی‌دریغ و مؤثر سردار سرتیپ احمدی‌مقدم در دوره تصدی فرماندهی آن نیرو، تشکر و قدردانی می‌نمایم.
توفیق شما و همه کارگزاران ناجا و حامیان این نیروی عظیم را از خداوند متعال مسئلت می‌کنم.
سیّد علی خامنه‌ای
۱۸/ اسفند ماه / ۱۳۹۳