با تمام قابلیت های ساعت هوشمند اپل واچ ۲ آشنا شوید

0
271

اپل امشب در مراسم معرفی آیفون های ۷ و ۷ پلاس، بدون هیچ مقدمه و درز اطلاعات قبلی از ساعت هوشمند اپل واچ ۲ رونمایی کرد. اپل واچ ۲ نسبت به نسل اول آن به قابلیت ها و ویژگی های بارزی تجهیز گردیده که در ادامه به طور اجمالی به آن ها خواهیم پرداخت.

قابلیت های ساعت هوشمند اپل واچ ۲
مقاومت در برابر آب

water-resistance-1

شاید بتوان اصلی ترین مزیت اپل واچ ۲ نسبت به نسل اول آن را در مقاومت در برابرش دانست. بدین ترتیب کاربران قادر خواهند بود از نمایشگر این ساعت هوشمند حتی در عمق ۵۰ متری آب شیرین استفاده نمایند. اپل به منظور تعبیه قابلیت مذکور، مجبور گردیده تا خروجی اسپیکر را کوچک تر کرده، به طوری حتی این اسپیکر آب را به بیرون  هدایت می کند.

تراشه قدرتمندتر

meaner-faster

ساعت هوشمند اپل واچ ۲ به تراشه دو هسته ای جدیدی تجهیز گردیده که نسبت به نسل قبلی آن قادر است اپلیکیشن ها را ۵۰ درصد سریع تر اجرا کرده و این افرایش سرعت در پردازش گرافیکی نیز مشهود است. اپل مدعی است که تراشه این ساعت هوشمند قدرتمندتر از تمامی مدل های مشابه بازار بوده و حتی قادر است برنامه های سنگینی همچون Night Sky را با سرعت ۶۰ فریم بر ثانیه پردازش کند.

نمایشگر روشن تر

brighter-display

نمایشگر اپل واچ ۲ نسبت به نسل قبلی دو برابر شفاف تر است، به طوری حتی شنیده می شود که این نمایشگر در تمامی محصولات اپل دارای نور پس زمینه بیشتری است. بدین ترتیب هیچ مشکلی در زمان کار با این نمایشگر ۱۰۰۰ نیتی در زیر نور مستقیم خورشید نیز نخواهید داشت.

چی پی اس داخلی

built-in-gps

علاوه بر موارد فوق، نسخه دوم ساعت هوشمند اپل واچ به تراشه چی پی اس داخلی تجهیز گردیده، بدین ترتیب برای همگام سازی موقعیت مکانی شما با اپلیکیشن های سلامتی دیگر به گوشی آیفون وابسته نیست.

مدل سرامیکی

ceramic-model

جدا از قابلیت های سخت افزاری، اپل برای آن دسته از شیک پوشانی که مایل هستند نسخه خاصی از این ساعت هوشمند را در دست کنند، امکان سفارش نسخه بند سرامیکی اپل واچ ۲ راه هم امکان پذیر کرده است. بدین ترتیب اپل واچ ۲ در دو مدل آلومینیومی و استیل عرضه خواهد شد و نسخه سرامیکی نیز جایگزین Apple Watch Edition می گردد.

نسخه ارزان تر

a-cheaper-tier

اپل امسال در ترفندی هوشمندانه، برای آن دسته از افرادی که مایل به پرداخت هزینه گزاف در جهت خرید مدل های مختلف اپل واچ ۲ نیستند، نسخه از اپل واچ نسل اول را به تراشه دو هسته ای نسل دومی تجهیز کرده که با قیمت پایین تر به بازار عرضه خواهد شد.

اپل واچ  Nike+

a-nike-edition

اپل نسخه ای خاص از اپل واچ ۲ را با همکاری شرکت تولید کننده لوازم ورزشی نایکی به نام اپل واچ Nike+ هم به بازار عرضه خواهد کرد. علاوه بر عرضه بندهای متفاوت و اسپورت همراه با اپل واچ نایکی پلاس، چندین ویژگی نرم افزاری جدید نیز به ساعت هوشمند جدید اپل و نایکی افزوده شده است. برای مثال می تواند فعالیت ورزشی دوستانتان را نیز به اطلاعتان برساند و شما را درباره حرکات ورزشی آن ها با خبر کند. همچنین در روزهای تعطیل، کاربران اپل واچ نایکی پلاس را به پیاده روی دسته جمعی دعوت خواهد کرد و ورزش های همگانی نزدیک به موقعیت شما را نمایش خواهد داد.

منابع:

خبرگزاری گجت نیوز و  phonearena