با اقتباس از ژاپنی‌ها جیمز کامرون سال ۲۰۱۷ انیمیشن می‌سازد..

0
245

جیمز کامرون مردی که در شکل‌گیری فیلم‌هایی چون “پاندورا” و “ترمیناتور” نقش داشته است، می‌گوید به سراغ اقتباس از مانگا (کارتون ژاپنی) می‌رود.

به گزارش  مهر به نقل از هالیوود ریپورتر، جیمز کامرون که در سال های اخیر “آواتار” را کارگردانی کرده، درباره طرح جدیدش که آوردن مجموعه مانگایی با عنوان “فرشته نبرد آلیتا” بر پرده نقره‌ای است، صحبت کرد.

او سرانجام با اعلام تاریخ شروع این پروژه که چهار سال دیگر از امروز است، تکلیف کار بعدی‌اش را روشن کرد.

کامرون که در کنفرانسی در مکزیکوسیتی شرکت کرده بود به مخاطبان گفت مدت‌ها منتظر شروع این پروژه بوده و در سال ۲۰۱۷ شاهد به بار نشستن این انتظار خواهد بود. او گفت پس از تکمیل دو قسمت بعدی “آواتار” این پروژه را به دست می‌گیرد.

gty_james_cameron_dm_120911_wblog

وی گفت باید از یک تکنولوژی جدید برای شکل دادن به این پروژه استفاده کند.

این مانگای ژاپنی توسط یوکیتو کیشیرو خلق و در سال ۱۹۹۰ منتشر شده است. این مجموعه که به مدت ۵ سال منتشر شد، درباره یک مخلوق کامپیوتری است.

کامرون از سال ۲۰۰۹ اعلام کرده بود قصد ساخت این پروژه را دارد و فیلمنامه خوبی درباره آن نوشته است.

با این حال او چندی پیش اعلام کرده بود پس از ساخت قسمت دوم و سوم آواتار، قصد دارد تریلری به نام “اطلاع رسان” را با اقتباس از رمان پرفروشی به همین نام نوشته تیلور استیونس به دست بگیرد.

به احتمال زیاد “آواتار ۲” سال ۲۰۱۵ اکران می شود. اولین قسمت این فیلم که سال ۲۰۰۹ اکران شد با استقبال وسیعی روبه رو شد و فروشی ۷/۲ میلیارد دلاری را در سراسر جهان تجربه کرد و عنوان پرفروش ترین فیلم را به خود اختصاص داد.