بازگشت هالیوود به جزیره ‌”آلکاتراز”

0
496

هالیوود که علاقه زیادی به ساخت فیلم‌های مهیج براساس داستان فرار از جزیره آلکاتراز دارد، در یک پروژه سینمایی جدید فیلمی با عنوان «مبارزه برای آلکاتراز» براساس داستانی واقعی سال ۱۹۴۶ تولید می‌کند.

کمپانی پارامونت سرانجام در رقابت با پنج استودیو فیلمسازی دیگر توانست حق ساخت فیلمی بر این اساس با عنوان «مبارزه برای آلکاتراز» را به دست آورد، این فیلم جدید براساس داستان واقعی فرار شش زندانی در سال۱۹۴۶ ساخته خواهد شد که با مداخله نیروی دریایی آمریکا نیز همراه شد.

عنوان «مبارزه برای آلکاتراز» نیز از این رو برای این فیلم جدید انتخاب شده است که زندانیان در فاصله کوتاهی پس از فرار با دسترسی به یک انبار اسلحه تلاش کردند کنترل زندان را از آن خود کند.

«نیل وایدنر» در کنار «گاوین جیمز» مسئولیت نگارش فیلمنامه‌ این اثر سینمایی جدید را برعهده دارند و «مت چارمان» یکی از نویسندگان فیلم «پل جاسوس‌ها» ساخته جدید «استیون اسپیلبرگ» نیز در نقش تهیه کننده با این پروژه سینمایی همکاری دارد، این در حالی است که هنوز بازیگران و کارگردان این اثر از سوی کمپانی «پارامونت» انتخاب نشده‌اند.

ماجرای فرار از زندان الکاتراز پیش از بارها مورد اقتباس سینمایی قرار گرفته است؛ فیلم نوآر «خوی وحشی» با بازی «برت لنکستر» در سال ۱۹۴۷ نسخه‌ای کاملا تخیلی از داستان آلکاتراز را به سینما آورد و «لنکستر» دوباره در فیلمی معروف‌تر با عنوان «مرد پرنده الکاتراز» به کارگردانی «جان فرانکنهیمر» در سال ۱۹۶۲ به جزیره بازگشت.

«جان سیگل» نیز در سال ۱۹۷۹ این سوژه پرطرفدار را با باز ی «کلینت ایستوود» در فیلم «فرار از آلکاتراز» به سینما آورد که براساس داستان واقعی فراز از جزیره در اوایل دهه ۱۹۶۰ ساخته شده بود.

به گزارش ایسنا؛ همچنین جزیره «الکاتراز» لوکیشن تنها ساخته سینمایی «مایکل بی» با عنوان «صخره» نیز است که بازیگران سرشناس چون «شون کانری»، «نیکلاس کیج» و«اد هریس» در آن ایفای نقش کردند.

dn.educationaltravel.com