بازگشت نویسندگان قدیمی برای رستگاری باند ۲۵

0
164

نیل پرویس و رابرت وید برای هفتمین بار به یک پروژه جیمز باندی می‌پیوندند تا «باند ۲۵» را از خطر نابودی پس از جدایی دنی بویل برهانند.

تهیه‌کنندگان بیست و پنجمین فیلم جیمز باندی در حالی در تدارک بازگرداندن پروژه به ریل تولید هستند که جدایی کارگردان در آخرین لحظه شرایط را بسیار سخت کرده است. بویل که فیلمنامه را با همکار همیشگی خود جان هاج نوشته بود، کنار کشیده و حالا نوبت پرویس و وید است تا فیلمنامه‌ای تازه بنویسند و «باند ۲۵» را برای رفتن مقابل دوربین آماده کنند.

این دو نخستین بار سال ۱۹۹۹ با فیلم سینمایی «دنیا کافی نیست» وارد دنیای جیمز باند شدند و تا بیست و چهارمین فیلم با تهیه‌کنندگان مجموعه فیلم‌های مامور مخفی ۰۰۷ همکاری کردند اما وقتی قرار شد بویل روی صندلی کارگردانی بنشیند، پای هاج برای نوشتن فیلمنامه به میان آمد. نکته جالب اینکه طرح فیلمنامه پرویس و وید پیش از مطرح شدن نام بویل و هاج پذیرفته شده بود و حالا آنها باید همان خط داستانی را به فیلمنامه کامل تبدیل کنند.

به نظر می‌رسد تعویق زمان اکران «باند ۲۵» در سال ۲۰۱۹ نخستین برنامه تهیه‌کنندگان باشد و باربرا بروکولی و مایکل جی. ویلسن برای بدتر نشدن اوضاع دست یاری به سوی فیلمنامه‌نویسان قدیمی باند دراز کرده‌اند. یکی از مهم‌ترین دلایل جدایی بویل (با سابقه کارگردانی دو مراسم افتتاحیه و اختتامیه بازی‌های المپیک ۲۰۱۲ لندن و ساختن فیلم تحسین‌شده و برنده اسکار «میلیونر زاغه‌نشین») انتخاب بازیگر اصلی نقش منفی بوده که با وتوی تهیه‌کنندگان مواجه شده است.

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از گاردین، هر چند از توماش کات به عنوان گزینه اصلی بویل نام برده می‌شد اما این گمانه‌زنی با سخنان سعید تغماوی منتفی شد. بازیگر فرانسوی فیلم‌های «بادباک‌بازی» و «زن شگفت‌انگیز» به روزنامه نشنال چاپ ابوظبی گفته بود: «من انتخاب بویل برای بازی در نقش منفی جیمز باندی بعدی بودم اما حالا که او از پروژه کنار کشیده، سرنوشت من هم نامعلوم است.» نقش جیمز باند را طبق معمول سال‌های اخیر دنیل کریگ بازی می‌کند.