بازیگر سریال «اسب سیاه» درگذشت

0
462

«میکی رونی» بازیگر اسطوره ای سینما در سن ۹۳ سالگی درگذشت.

«رونی» که با بازی در نقش «اند هاردی» در مجموعه تلویزیونی «هاردی بویز» استودیو MGM بین سالهای ۱۹۳۷ تا ۱۹۴۶ شناخته می شود، شب گذشته بر اثر کهولت سن و بیماری ناشی از سرماخوردگی درگذشت.

او یکی از بازیگران معروف کودک در طول تاریخ سرگرمی بوده است. او در طول ۸۰ سال فعالیت حرفه ای، در بیش از ۲۰۰ فیلم با بازیگران شناخته شده ای همچون جودی گارلند و الیزابت تیلور بازی کرد.

میکی رونی متولد ۲۳ سپتامبر ۱۹۲۰ در بروکلین در نیویورک سیتی بود. پدر و مادرش در نمایش‌های واریته کار می‌کردند. اولین بار در ۱۸ ماهگی در کنار پدر و مادرش روی صحنه رفت و خیلی زود همراه همیشگی آن‌ها در نمایش‌های مختلف شد. او یک پدیده و یکی از چهره‌های شاخص و محبوب دنیای سرگرمی در قرن بیستم بود.

در ۱۷ سالگی، نام خود را با سریال «هاردی بویز» ثبت کرد و تا سال ۱۹۵۸ در ۱۳ فیلم بلند و سریال بازی کرد. مهمترین فعالیت های تلویزیونی او بازی در مجموعه های «شهر پسرها» و «اسب سیاه» است. او در سریال تلویزیونی «اسب سیاه» (۱۹۷۳) در نقش «هنری دیلی» ظاهر شد.

او دو جایزه اسکار افتخاری (۱۹۳۹ و ۱۹۸۳) دریافت کرد، برای فیلم‌های «بروبچه‌ها در ارتش» (۱۹۳۹)، «کمدی انسانی» (۱۹۴۳)، «جسور و شجاع» (۱۹۵۶) و «ماجراهای اسب سیاه» (۱۹۷۹)، چهار بار نامزد اسکار بهترین بازیگر مرد شد، برای «میکی» (۱۹۶۴) و فیلم تلویزیونی «بیل» (۱۹۸۱) دو جایزه گلدن گلوب گرفت و برای «بیل» جایزه امی را هم دریافت کرد. «رونی» در طول زندگیش ۸ بار ازدواج کرد که در سال ۱۹۶۲ برای مهریه ۱۲ میلیون دلاری به ورشکستگی نیز رسید.

به گزارش سینما خبر؛ آخرین حضور سینمایی او در فیلم «ماپت ها» محصول ۲۰۱۱ است.

morristrust.com