بازداشت سخنگوی شرکت پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی

0
199

وزیر نفت درباره خبر دستگیری زیبا اسماعیلی در ارتباط با اعلام خبر سهمیه‌بندی بنزین به دو خبرگزاری گفت: علاوه بر وی چندین نفر در این رابطه بازداشت شده‌اند.

بیژن زنگنه وزیر نفت در حاشیه مراسم ختم والده کاظم جلالی در پاسخ به این سؤال که “آیا اقدام اخیر سخنگوی شرکت پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی در مصاحبه با خبرگزاری‌ها و اعلام خبر سهمیه‌بندی بنزین اقدامی خودسرانه بوده است که منجر به بازداشت وی شده؟” گفت: من نمی‌دانم که اصلاً علت بازداشت ایشان چه بوده است.

وی در پاسخ به این سؤال که “آیا علت را از مسئولان قضایی جویا نشده‌اید؟”، ادامه داد: وقتی مقام قضایی برای بازداشت شخصی اقدام می‌کند، ما قانوناً نمی‌توانیم از او درباره این بازداشت توضیح بخواهیم. البته تنها ایشان نیست در این ارتباط بازداشت شده و چندین نفر دیگر در این رابطه بازداشت شده‌اند.

زنگنه در واکنش به این سؤال که برخی‌‌ رسانه‌ها معتقدند که علت بازداشت خانم اسماعیلی، مصاحبه با خبرگزاری‌های تسنیم و فارس و درخواست از این دو خبرگزاری برای انتشار خبر رسمی سهمیه‌بندی بنزین بوده، تصریح کرد: سهمیه‌بندی بنزین اصلاً رسمیت‌ نداشته و به‌طور کلی در وزارت نفت تصمیمی در این رابطه گرفته نشده است.

به گزارش تسنیم؛ وزیر نفت همچنین در پاسخ به سؤال دیگری مبنی بر اینکه “اگر اثبات شود که خانم اسماعیلی خبر سهمیه‌بندی بنزین را به خبرگزاری‌ها داده، آیا از سوی شما با وی برخورد صورت می‌گیرد؟” گفت: بله، اگر اثبات شود، برخورد می‌کنیم.