بازجویان وزارت اطلاعات یکی از خادمین کلیسای کرج را به اتاق ۴۴ احضار کردند

0
186

بنابه گزارشات رسیده احضار مجدد یکی از خادمین کلیسای کرج توسط بازجویان وزارت اطلاعات به اتاق ۴۴ جهت بازجویی و احتمالا بازداشت وی .

روز دوشنبه ۱۴ بهمن ماه حوالی ساعت ۱۵:۵۶ یکی از بازجویان وزارت اطلاعات تلفنی با آقای امین خاکی از خادمین کلیسای کرج تماس گرفته و از وی خواسته است که روز سه شنبه ۱۵ بهمن ماه ساعت ۰۹:۰۰ صبح در اتاق ۴۴ مستقر در دادسرای کرج حاضر شود.

این اتاق در دست بازجویان اداره اطلاعات کرج می باشد و فریبکارانه آن را در دادسرای کرج مستقر کرده اند تا تحت پوشش دادسرا هوطنان مسیحی و فعالین را بازجویی و دستگیر نمایند. بازجویان وزارت اطلاعات معمولا کسانی را که می خواهند دستگیر کنند ابتدا به این مکان احضار و پس از بازجویی و ضرب و شتم و بکار بردن حشونت مفرط او را به بند سپاه که در دست بازجویان وزارت اطلاعات بوده و در زندان گوهردشت کرج است منتقل می کنند.

آقای امین خاکی از خادمین کلیسا می باشد که در آستانه کریسمس، منزل وی ، کشیش زندانی بهنام ایرانی و ۲ تن دیگر از خادمان کلیسا مورد یورش مامورین وزارت اطلاعات قرار گرفت.

بازجویان وزارت اطلاعات وسایل شخصی آنها را جمع آوری و با خود بردند.در حین بازرسی منازل، خانواده وحتی فرزندان خردسال آنها را مورد تهدید و خشونتهای غیر انسانی قرار دادند .بازجویان وزارت اطلاعات مکررا بر این نکته تاکید می کردند که آنها را به اداره اطلاعات احضار خواهند کرد.

آقای امین خاکی حدودا ۳ سال پیش به صرف اعتقادات مذهبی اش ابتدا به اتاق ۴۴ احضار شد و سپس دستگیر و به بند سپاه در زندان گوهردشت کرج منتقل گردید و مدتی در بازداشت تحت شکنجه های جسمی و روحی بازجویان وزارت اطلاعات قرار داشت. او در دادگاه فرمایشی به ۱ سال زندان تعلیقی درطی ۵ سال محکوم و سپس با وثیقه سنگین آزاد گردید.

فردی که دستور یورش به منازل هموطنان مسیحی و دستگیری آنها را صادر می کند و در سلولهای انفرادی آنها را مورد شکنجه قرار می دهد ، احکام ضدبشری را بر علیه آنها تعیین و در زندان مانع درمان آنها می شود و شرایط غیر انسانی را علیه هموطنان مسیحی بکار می برد فرهادی نام دارد. این فرد مسئول اقلیتهای دینی در استان البرز می باشد واقدامات سرکوبگرانه علیه هموطنان مسیحی، بهایی، دراویش و سایرین را در این استان بکار می برد .

به گزارش خبرنامه ملی ایرانیان از فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران، احضار یکی از خادمین کلیسای کرج به اتاق ۴۴ وابسته به وزارت اطلاعات را محکوم می کند و از رهبران مسیحی جهان و سازمانهای حقوق بشری خواستار محکوم کردن این اعمال ضدبشری رژیم ولی فقیه علیه رهبران و هموطنان مسیحی در ایران است.

فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران

۱۵بهمن ۹۲ برابر با ۴ فوریه ۲۰۱۴

گزارش فوق به سازمانهای زیر ارسال گردید

کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل متحد

گزارشگر ویژه حقوق بشر سازمان ملل متحد

گزارشگر ویژه ادیان و مذاهب سازمان ملل متحد

سازمان عفو بین الملل

مطلب قبلیتجزیه و تحلیلی از وقایع به ظاهر متناقض یک انقلاب؛ نقاب زیتون (بخش سوم)
مطلب بعدیانتقال حداقل یک زندانی به سلولهای انفرادی جهت اجرای حکم ضدبشری اعدام
پوریا نژادویسی
فارغ التحصیل مقطع کارشناسی ارشد برنامه برنامه سازی تلویزیون از دانشکده صدا و سیما. کارمند سابق معاونت سیاسی سازمان صدا و سیما ( اداره کلّ اخبار و اطلاعات ) تهیه کننده و کارگردان برنامه‌هایی‌ چون : دختران فراری پارک ملت- مجموعه عاشوراییان- ماجرای ورود گوشت‌های آلوده به کشور- هویت- رنگ و نقش- سیمای خانواده؛ قسمت خانواده و جوان- سازنده اولین فیلم آموزشی در خصوص نحوه چگونگی‌ رأی گیری برای ستاد انتخابات وزارت کشور- فیلم مستند دیدار سفیر کشور ژاپن در ایران از شهر همدان- مجری و خبرنگار مراکز ؛ تهران ؛ کیش ؛ همدان ؛ فارس- مسول پوشش خبری زلزله بم در سال۱۳۸۲- سر تیم خبری جلسات هیات دولت- سر تیم خبری جلسات بیت رهبری- سر تیم خبری سفرهای هیات دولت- عضو تیم خبری سفرهای رهبری- یکی‌ از عکاسان پروژه محرمانه قرار گاه سازندگی خاتم الانبیا در سایت ( قرب نوح )- همکار در برنامه‌های مختلف با عناوین دیگر چون : مشاور ؛ یکی‌ از کارگردانان هنری ؛مشاور مجری طرح ؛ نماینده حراست ؛ ناظر کیفی و پخش و ... **- عضو شورای عالی‌ تحقیق و مبارزه با مواد مخدر در وزارت کشور - عضو هسته مرکزی گزینش کلّ کشور - دبیر کنگره وزرای شهید هیات دولت در ریاست جمهوری - نماینده بنیاد شهید در ستاد کلّ نیروهای مسلح ( سماجا ) ديگر مسئوليت های پوريا نژاد ويسی از اين قرار است: - همکاری با نشريه گل آقا - همکاری کوتاه مدت با روزنامه کيهان در سال ۱۳۷۸ - تهيه کننده ی برنامه پرسش و پاسخ با دختران فراری پارک ملت، که از بخش خبری شبکه دوم تلويزيون جمهوری اسلامی پخش شد - سازنده ی اولين فيلم آموزشی انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا - دبير کنگره ی وزراء شهيد هيئت دولت - عضويت در گروه تحقيق مبارزه با مواد مخدر استاندری همدان - نماينده ی فرماندار همدان در اولين دوره ی انتخابات شورای اسلامی شهر و روستا در سال ۱۳۷۷ - سازنده ی فيلم مستند آشورا برای معاونت سياسی استانداری همدان - تهيه کننده و مجری برنامه ی خبری با عنوان "دانشجويان انقلاب چرا؟" برای بنياد حفظ آثار ارزشهای دفاع مقدس - مجری صدا و سيمای استان همدان، تهران و کيش در سال های ۱۳۸۱ تا ۱۳۸۲ - مسئول پيگيری جلسه ی سخنرانی حسين لقمانيان در همدان - يکی از همکاران مطبوعاتی در رابطه با سفر خامنه ای به همدان - مدير بازرگانی روزنامه ی اعتماد در همدان و ...